Rada MPEC bez przewodniczącego

Rada nadzorcza Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej pracuje w okrojonym składzie, bez przewodniczącego. Piotr Woźny, który pełnił tę funkcję od grudnia ubiegłego roku, został powołany na stanowisko prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Po nominacji, zgodnie z prawem, musiał złożyć rezygnację z zasiadania w radzie nadzorczej MPEC.

W radzie nadzorczej Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej pozostały cztery osoby. Są to: Zdzisław Szwed – wiceprzewodniczący rady, Karol Tchórzewski oraz dwaj przedstawiciele załogi, Andrzej Choiński i Marek Wałecki. Tchórzewski prywatnie jest synem ministra energii, Krzysztofa Tchórzewskiego. W przeszłości zasiadał w fotelu prezesa Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Siedlcach. Od grudnia minionego roku pełni funkcję starosty siedleckiego.

Dotychczasowy przewodniczący rady nadzorczej chełmskiego MPEC, Piotr Woźny, objął fotel prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Zgodnie z prawem musiał zrezygnować z zasiadania w radzie. Wcześniej Woźny był wiceprezesem Funduszu, a następnie zastępcą przewodniczącego rady nadzorczej.

Były już przewodniczący rady nadzorczej MPEC był mocno zaangażowany w przygotowania do sprzedaży udziałów spółki, a także w czekające ją wielomilionowe inwestycje. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here