Rafał Kijańczuk znów w oktagonie

Rafał Kijańczuk (z lewej) z utytułowanym zawodnikiem MMA Janem Błachowiczem.

Rafał Kijańczuk, chełmski mistrz MMA, znów będzie walczył dla prestiżowej Federancji M-1 Global. Podopieczny Marcina Poźniaka i Kamila Mirzwy tym razem uda się do Sankt Petersburga na galę M-1 Challenge 96, na której stoczy bój z Ibragimem Sagovem. Walka już w najbliższą sobotę 25 sierpnia.


Po bardzo dobrym występie na Gali M-1 Challenge 91 w Chinach, na której Rafał Kijańczuk, zawodnik Fabryki Sportu, w rekordowo szybkim tempie rozbił przeciwnika z Anglii, prestiżowa federacja MMA, M-1 Global złożyła chełmskiemu gladiatorowi propozycję długoterminowego kontraktu. – Jest to dwuletnia umowa na sześć walk – mówi Rafał Kijańczuk. – Podpisałem ją jeszcze w czerwcu.

Pierwszą z walk Kijańczuk stoczy już w najbliższą sobotę 25 sierpnia w Sankt Petersburgu. Zmierzy się tam z Rosjaninem Ibragimem Sagovem. – Od momentu podpisania umowy ciężko pracuję na treningach, by jak najlepiej przygotować się do tej walki – mówi Rafał Kijańczuk.

Zawodnik z Chełma zadebiutował też w prestiżowym rankingu MMARocks.pl TOP 15 w kategorii półciężkiej. Portal przypomina, że Rafał Kijańczuk na zawodowym ringu stoczył trzy pojedynki wygrane w 12, 19 i 15 sekund.

Jeżeli w walce z Sankt Petersburgu chełmianin nie doznał kontuzji, pozwoli mu zdrowie, 1 września wystąpi na Gali „Krwawy Sport 2 Rise od Champions” w angielskim Southampton, gdzie zmierzy się z Brazylijczykiem Luciano Zampieri, mającym na koncie dwie wygrane i pięć porażek.

Rafała Kijańczuka w drodze do sukcesów wspierają następujące firmy: Beltor Team, MB Bartecki, LGK Octagon, Proma – profesjonalne materiały do fasad i wnętrz, Greg&Paul Auto Services Limited, POLSTELLIT, Epaka.pl Krasnystaw, Centrumsportu.pl, Berkut WCA Fight Team, Fabryka Sportu. (s)