Rafony wygrały pierwszy turniej

Rozpoczęły się rozgrywki Halowego Grand Prix 2019 dla dzieci w piłce nożnej, organizowane przez Ognisko TKKF Omega przy współpracy Szkoły Podstawowej nr 52, NSZZ „Solidarność” Regionu Środkowowschodniego oraz Wydziału Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Lublin. W pierwszym turnieju spośród czterech startujących zespołów najlepsze okazały się Rafony.

W fazie grupowej Rafony pokonały kolejno FC Lipo Przemek 7:5, Omegę Felin 5:4 oraz Kaszkity 11:0. W dodatkowym meczu o pierwsze miejsce, w którym zagrały zespoły z miejsc 1-2, zwycięzcy turnieju wygrali z Omegą Felin 8:3.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Jakub Sigłow (Kaszkity), bramkarzem Mariusz Dudziak (Rafony), a strzelcem Bartłomiej Tokarski (Rafony), zdobywca 15 bramek.

– Gramy aż do wiosny. Już dziś zapraszam drużyny dziecięce z całego miasta w każdą niedzielę od 9 do hali SP 52 na Felinie na naszą piłkarską zabawę. Warunek jest jeden, drużyny muszą przyjechać z opiekunem. Po każdym turnieju chętni biorą udział w halowym Grand Prix Footbagu (zośka). Na wszystkich uczestników naszych turniejów czekają nagrody – mówi Zbigniew Furman, prezes Ogniska TKKF Omega, organizator GP.