Trzy razy na drugim stopniu podium

Trzy srebrne medale zdobyli reprezentanci Sportowego Klubu Kick-Boxing Politechniki Lubelskiej w rozgrywanych w Kartuzach Mistrzostwach Polski Juniorów i Seniorów w Kickboxingu Kick-Light.
Wicemistrzami Polski wśród juniorów zostali: Sylwia Lewandowska (kategoria wagowa do 50 kg) i Daniel Koszyk (+94 kg), a wśród seniorek Paulina Szewczuk (do 55 kg).
– Sylwia walkę finałową przegrała na punkty z Pauliną Turulską z CSW Champion Lubawa, która jest aktualną Wicemistrzynią Europy w tej formule, z kolei Daniel pojedynku finałowego nie dokończył z powodu doznanej kontuzji kolana i musiał zadowolić się drugim miejscem, oddając wygraną Sebastianowi Markiewiczowi z LKSW Pomorze Świnoujście – tak o występie naszych juniorów mówi Tadeusz Poljański, trener i prezes SKKB PL.
Seniorka Paulina Szewczuk pierwszą walkę wygrała z Aleksandrą Łukasik (Legionowski Klub Sportów walki TAJFUN), a następnie w półfinale zwyciężyła jednogłośnie na punkty Anetę Święch (KO Team Otwock) – Niestety, w finale nie dała rady utytułowanej i doświadczonej Klarze Kleczkowskiej z KT Legia Warszawa – dodaje T. Poljański.
W mistrzostwach udział wzięło 232 zawodników i zawodniczek z 54 klubów. Start reprezentantów Sportowego Klubu Kick-Boxing Politechniki Lubelskiej w zawodach był możliwy dzięki pomocy finansowej Miasta Lublin.
Kolejne mistrzostwa Polski, tym razem w wersji full-contact, przed naszymi zawodnikami już w najbliższy weekend w Piotrkowie Trybunalskim. BAS