Rekordowa Dycha!

Na trasie niedzielnej Czwartej Dychy do Maratonu

Za nami ostatnia, Czwarta Dycha do 5. Maratonu Lubelskiego, który odbędzie się w Kozim Grodzie już za 27 dni. W niedzielnym biegu na dystansie 10 km, rozgrywanym nad Zalewem Zemborzyckim, najszybciej – w 32 minuty i 46 sekund – trasę pokonał Bartosz Ceberak z Lubartowa. Zawody ukończyła rekordowa liczba biegaczy, aż 1677!

Bartosz Ceberak

W edycji 2016/17 Ceberak wygrał już drugą z Dych! Najlepszy był także 2 października ubiegłego roku w biegu rozpoczynającym cykl. Zawodnik z Lubartowa w dwóch pozostałych startach zajmował drugie miejsca, ustępując pierwszeństwa jedynie Tomaszowi Mydlakowi z Chełma (tym razem był trzeci) i Michałowi Wojciechowskiemu z Tarnobrzega (w niedzielę zabrakło go na starcie).
Wśród kobiet najszybciej (35:52) Czwartą Dychę pokonał Mariola Stasiewicz z AZS PSW Biała Podlaska. Drugie miejsce zajęła Paulina Pawłowska z AZS UMCS Lublin (36:34), a trzecie Kinga Kacuga z Bałtowa (39:25).
Podczas Czwartej Dychy do Maratonu prowadzona była także klasyfikacja Mieszkaniec Lublina. Wygrał ją Michał Orzeł (piąty w generalce) przed Pawłem Wysockim (ósmy) i Dawidem Kwiatkowskim (dziesiąty).
5. Maraton Lubelski odbędzie się za niespełna cztery tygodnie. Na bieg można zapisać się drogą elektroniczną, do 1 maja poprzez wypełnienie e-formularza pod adresem: https://frslublin.pl/maratonlubelski lub w Biurze Zawodów w dniach 5-6 maja.
Do wczoraj do 5. Maratonu Lubelskiego zgłosiło się już blisko osiemset osób (w tym 630 to biegacze z potwierdzoną płatnością wpisowego). BAS

Czwarta Dycha do Maratonu

kobiety: 1. (19. w klasyfikacji generalnej) Mariola Stasiewicz (AZS PSW Biała Podlaska/MKS Żak) 35:52, 2. (26.) Paulina Pawłowska (AZS UMCS Lublin) 36:34, 3. (88.) Kinga Kacuga (Bałtów) 39:25, 4. (135.) Magdalena Wójcik (AZS UP Lublin) 40:30, 5. (155.) Marta Kloc (Perfect Runner Lublin) 41:04, 6. (158.) Anna Humin (Krasnystaw Biega) 41.09, 7. (161.) Katarzyna Pajdosz (KB Biała Podlaska) 41:11, 8. (172.) Magdalena Zych (AZS UMCS) 41:24, 9. (179.) Patrycja Maśloch (SKB) 41:41, 10. (237.) Wioletta Dessauer (Lubartów) 42:54.
mężczyźni: 1. Bartosz Ceberak (Lubartów) 32:46, 2. Michał Biały (SKB Kraśnik) 32:52, 3. Tomasz Mydlak (Chełm Biega) 33:11, 4. Paweł Raczyński (SKB) 33:13, 5. Michał Orzeł (entre.pl Team) 33:57, 6. Cezary Bednarz (Banda Grudnia Świdnik) 34:05, 7. Mateusz Belowski (Puławy) 34:20, 8. Paweł Wysocki (lubelskibiegacz.pl Team) 34:23, 9. Paweł Biały (SKB) 34:25, 10. Dawid Kwiatkowski 34:27, …. 41. (43.) Artur Motyl (Świdnik) 37:54.