Rekordowa frekwencja

W ramach City Trail onTour odbyły się także biegi dla dzieci i młodzieży. Wystartowało w nich blisko 100 uczestników

363 dorosłych i blisko 100 dzieci wystartowało nad Zalewem Zemborzyckim w trzeciej edycji ogólnopolskiego cyklu biegów przełajowych City Trail onTour. To rekordowa frekwencja w Lublinie w trzyletniej historii wakacyjnego cyklu!


W biegu głównym na dystansie 5 kilometrów najszybsi byli Artur Kern i Joanna Wasilewska. Oboje doskonale znają cykl i ścieżki City Trail, na których jest rozgrywany – od kilku lat są niepokonani w sezonie jesienno-zimowym tych przełajowych piątek.
– To właśnie w godzinach popołudniowych zazwyczaj biegam, więc pora rozgrywania biegu jest dla mnie komfortowa. Inna sprawa, że start w zawodach po całym dniu w pracy i podróży, bo z Hrubieszowa, gdzie mieszkam, do Lublina mam 120 km, nie jest łatwy. Mimo to wynik jest zadowalający. Niewiele zabrakło do rekordu trasy, a muszę powiedzieć, że w zasadzie już po 500-metrach moi rywale odpuścili walkę i biegłem sam – mówił na mecie biegu Artur Kern, aktualny rekordzista Polski na 5000 m w hali, halowy mistrz Polski na 3000 m z 2016 roku. Już za 10 dni Artur weźmie udział w Mistrzostwach Europy Masters, w których pobiegnie na dystansie 1500 m. Wynik Artura to 15:52. Drugie miejsce zajął Michał Piróg, a trzecie Adam Świrgoń (obaj 16:11).
Problemów z wygraną nie miała również Joanna Wasilewska, która zameldowała się na mecie w czasie 18:59. Drugą lokatę wywalczyła Magdalena Zych (19:23), a trzecią Monika Kosz (19:32). – Nie będę ukrywać, że ostatnio nie jestem w pełnym treningu ze względu na kłopoty ze ścięgnem Achillesa. Trochę biegam, trochę jeżdżę na rowerze, ale jak widać to wystarczyło, by dzisiaj odnieść zwycięstwo. Patrząc na wynik, wydaje się, że warunki na trasie były porównywalne do tych, w których biegaliśmy jesienią i zimą – podkreśliła zwyciężczyni zawodów, piąta zawodniczka mistrzostw Europy do lat 23 z 2003 roku na dystansie 800 m.
Biegi City Trail onTour są kierowane do osób na każdym poziomie zaawansowania i w każdym wieku. Wśród startujących nie brakuje ambitnych amatorów, dla których ważne jest poprawianie własnych rekordów. – Biegałam w pięciu biegach serii jesienno-zimowej, więc znam trasę. Mimo że startuję w maratonach, to bardzo lubię te przełajowe „piątki” – podkreśliła po zawodach jedna z biegaczek – Małgorzata Grzenia. – Jak już startuję, to zawsze staram się pobiec jak najlepiej. Dzisiaj udało się nawet wywalczyć miejsce na podium w kategorii wiekowej.
W ramach zawodów odbyły się także biegi dla dzieci i młodzieży. Najmłodsi uczestnicy startowali na dystansach 300 m, 600 m, 1 km i 2 km. W pięciu kategoriach wiekowych wzięło udział blisko 100 uczestników, co jest rekordem cyklu City Trail Junior w Lublinie.
Cykl City Trail onTour jest zapowiedzią jesienno-zimowej edycji – Grand Prix City Trail z Nationale-Nederlanden, która w Lublinie rozpocznie się 14 października i potrwa do 17 marca przyszłego roku.
Więcej informacji o City Trail można znaleźć na www.ontour.citytrail.pl oraz na profilu imprezy na Facebooku.