Repertuar Centrum Kultury Filmowej w Chełmie

Hotel Transylwania 3: 26 listopada godz. 14 (2D) i 16 (3D), 27 listopada godz. 14 (3D) i 16 (2D), 28 listopada godz. 14 (2D) i 16 (3D), 29 listopada godz. 14 (3D) i 16 (2D) ZORZA

Pierwszy człowiek: 26 listopada godz. 18, 27 listopada godz. 20.45, 28 listopada godz. 18 ZORZA

Bohemian Rhapsody: 26 listopada godz. 20.45, 27 listopada godz. 18, 28 listopada godz. 20.45, 29 listopada godz. 21 ZORZA

Grinch: 30 listopada godz. 13, 15 i 17, 1 grudnia godz. 11,13 i 17.30, 2 grudnia godz. 11, 13, 17.30 ZORZA

Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda: 30 listopada godz. 19, 1 grudnia godz. 15 i 19.30, 2 grudnia 15 i 19.30 ZORZA

Nina

29 listopada o godz. 18 Dyskusyjny Klub Filmowy Rewers zaprasza na projekcję filmu „Nina”. Tytułowa Nina to nauczycielka po trzydziestce, która nie może mieć dzieci i wspólnie z mężem szuka surogatki. I gdy wydaje się, że znaleźli idealną kandydatkę, w tej historii pojawia się nieoczekiwana miłość – Niny do tej młodej dziewczyny. W chełmskiej „Zorzy” gościem specjalnym będzie reżyserka tego filmu – Olga Chajdas.

Ale Meksyk! Cejrowski boso do Chełma!

26 listopada o godz. 19 w Chełmskim Domu Kultury czeka nas występ w stylu stand-up comedy, pełen emocji i ilustrowanych zdjęciami opowieści o podróżach, przygodach i dalekich krajach. Zjawi się tam bowiem Wojciech Cejrowski, który z fantazją i doskonałym poczuciem humoru zaprowadzi słuchaczy do najbardziej egzotycznych miejsc świata. Bilety w cenie 75 zł.

Michał Bajor – Od Kofty… do Korcza

Prawie 45 lat temu Michał Bajor mając niespełna 16 lat wystąpił jednocześnie w konkursie festiwalu w Zielonej Górze i jako gość na festiwalu w Sopocie. Wtedy jedna z nielicznych w Polsce wytwórni płytowych wydała pocztówkę dźwiękową z piosenką śpiewaną przez niego na obu festiwalach. Pocztówkę tę można było kupić w sklepach muzycznych, a nawet w kioskach Ruchu. Pierwszą dorosłą płytę (jeszcze winylową) Polskie Nagrania wydały wokaliście w 1986 roku.

Kolekcja „Od Kofty… do Korcza”, niejako podsumowująca kilkadziesiąt lat przygody aktora z piosenką, jest – nie licząc pocztówki z 1973 roku – już dwudziestą pozycją w jego dorobku nagraniowym. A skąd tytuł? Jak wyjaśnia sam Bajor: „Kofta, bo między innymi od jego pięknych i poetyckich tekstów zaczęło się na poważnie moje śpiewanie; a Korcz, bo tak kapitalnie utrafił w moją muzyczną osobowość, że od dawna nosiłem się z zamiarem nagrania naraz jego muzycznych, dla mnie napisanych perełek”.

Ten wyjątkowy, jubileuszowy koncert 1 grudnia o godz. 19 w ChDK. Bilety cenie 70 zł.
UWAGA! Podwójną wejściówkę na koncert Michała Bajora 1 grudnia w Chełmskim Domu Kultury otrzymuje Hubert Żak. Gratulujemy i zapraszamy do redakcji po odbiór wejściówek.

IRA akustycznie

Artur Gadowski, Wojtek Owczarek, Piotrek Sujka, Marcin Bracichowicz oraz Piotr Konca, czyli zespół IRA. To polski zespół rockowy założony w 1987 roku w Radomiu. Albumy „Mój dom”, „1993 rok” oraz „IRA Live” pozwoliły grupie błyskawicznie awansować do czołówki polskiego rocka. Zespół występował na największych festiwalach rockowych w kraju, m.in. trzykrotnie na Festiwalu w Jarocinie, na Przystanku Woodstock oraz na Festiwalu Odjazdy. A już 8 grudnia zobaczymy ich w Chełmskim Domu Kultury. Koncert o godz. 19. Bilety w cenie 80 i 90 zł.

Zgarnij bilety na „Paranienormalnych”

W niedzielę (9 grudnia) na scenie Włodawskiego Domu Kultiry wystąpi kabaret Paranienormalni, który zaprezentuje humor z nowego programu „VIP Tour”. Artystów zobaczymy m.in.: w skeczu „Kino” – komedii pomyłek prezentującej iście czeski humor czy fenomenalnym „Porsche”, gdzie z poczuciem dumy klasycznego Janusza, zmierzy się sprzedawca samochodów luksusowych. Nie zabraknie także scenek z życia codziennego czy krzywego zwierciadła dla relacji damsko-męskich.

Jeśli chcecie zobaczyć, co z tego wyniknie, weźcie udział w naszym konkursie i zgarnijcie podwójną wejściówkę na ten spektakl. Co trzeba zrobić, by ją zdobyć? To bardzo proste. Wystarczy zadzwonić do naszej redakcji – pod numer 82 565 44 44. Trzeba to zrobić w środę 28 listopada punktualnie o godzinie 12. Bilety wygrywa osoba, która jako pierwsza się do nas dodzwoni. Wyniki konkursu podamy w najbliższym wydaniu „Nowego Tygodnia”. Zapraszamy!