Repertuar Centrum Kultury Filmowej „Zorza”

Król Lew: 22, 23, 24, 25, 26, 27 lipca, godz. 12.00, godz. 14.30, godz. 17.00, godz. 19.30; ZORZA

Annabelle wraca do domu: 22, 24, 25 lipca godz. 18.15; 23 lipca godz. 20.00, ChDK

I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże!: 22, 25 lipca godz. 16.00; 23 lipca godz. 15.00; 24 lipca godz. 20.30, ChDK

Wymarzony: 22, 25 lipca godz. 20.30, 23 lipca godz. 17.00, 24 lipca godz. 16.00, ChDK

Tajemnice Joan: 26 lipca godz. 16.00, 27 lipca godz. 20.30, ChDK

Anna: 26 lipca godz. 18.15, 27 lipca godz. 16.00, ChDK

Ma: 26 lipca godz. 20.45, 27 lipca godz. 18.30, ChDK

Koncert „Godzina W”

Chełmski Dom Kultury zaprasza 1 sierpnia o godzinie 19.00 na koncert upamiętniający rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Występ w sali widowiskowej ChDK rozpocznie się od sielanki. W klimat międzywojennej Warszawy wprowadzą publiczność znane szlagiery z tamtych lat. Kolorowy obrazek zniknie wraz z bombardowaniem i komunikatem o II Wojnie Światowej. W następstwie wydarzeń usłyszymy m.in. „Chłopcy silni jak stal” czy „Dziś idę walczyć, mamo” oraz wiele oryginalnych zapisów z powstańczego radia „Błyskawica”. To będzie wyjątkowy koncert. Wstęp wolny. Darmowe wejściówki należy odbierać w kasach ChDK i Kina Zorza.

Wystawa w PWSZ

„Biblioteka Główna Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie zaprasza na wystawę prac malarskich Urszuli Bydlińskiej. Obrazy z cyklu „Madonny” można obejrzeć do 10 sierpnia 2019 r. w bibliotece przy ulicy Pocztowej 54. Urszula Bydlińska urodziła się w Siedliszczu. Jest absolwentką UMCS w Lublinie, gdzie ukończyła kierunek historia. Zajmuje się malarstwem olejnym, podejmuje próbę wskrzeszenia starych dworków, cerkwi, przenosi na płótno pejzaże, uwiecznia zaobserwowaną scenerię.

Tworzy także kopie prac znanych autorów (zwłaszcza Art Deco i twórczość Tamary Lempickiej). Podejmuje tematykę nie tylko cielesną, żywą, ale także duchową, w głównej mierze sakralną, niematerialną. Mieszka i pracuje w gminie Siedliszcze, jest związana ze Stowarzyszeniem Twórczym „Prowincja” w Siedliszczu oraz Łęczyńskim Stowarzyszeniem Twórców Kultury i Sztuki PLAMA. W dorobku ma około 47 wystaw indywidualnych i zbiorowych (m.in. Chełm, Siedliszcze, Lublin, Warszawa, Kock, Łęczna, Krasnystaw, Łódź, Kraków, Nałęczów).

Globtroter – z plecakiem przez świat

Chełmska Biblioteka Publiczna zaprasza na wystawę fotograficzną Ireneusza Włocha. Fotografie, wyeksponowane w galerii Nova ChBP (ul. Partyzantów 40), opowiadają historie ludzi z różnych kontynentów i kultur. Ukazują życie codzienne mieszkańców Azji, Ameryki Południowej i Europy. Oddają piękno dzikiej natury i kontrastującej z nią cywilizacji.

Zdjęcia pochodzą z takich krajów jak: Chiny, Indie, Sri Lanka, Tybet, Japonia, Tajlandia, Kambodża, Laos, Wietnam, Malezja i Indonezja; Ameryki Południowej – Argentyna, Boliwia, Brazylia, Peru, Chile i Europy – Portugalia, Hiszpania, Francja, Chorwacja, Wielka Brytania. Autorem zdjęć jest Ireneusz Włoch – człowiek o niezwykłej pasji, jaką było podróżowanie. Dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu inspirował innych do zwiedzania, pokazując im zupełnie inną perspektywę na odwiedzenie odległych zakątków ziemi.

Choć widział wiele niesamowitych miejsc na świecie, ciągle wracał do swojego rodzinnego miasta – Chełma. Jego zdjęcia uwieczniły magiczne chwile i nietuzinkowe historie, które ciągle będą zachęcać ludzi do szukania swojego miejsca na ziemi. Wystawa objęta jest honorowym patronatem Prezydenta Miasta Chełm oraz I LO w Chełmie. Ekspozycja czynna do końca sierpnia. Wstęp na wystawę wolny.

Kino letnie „Pod gwiazdami”

Chełmski Dom Kultury zaprasza w każdy czwartek lipca i sierpnia na dziedziniec Muzeum Ziemi Chełmskiej przy ul. Podwalnej na projekcje filmowe. Początek tuż po zmierzchu, czyli około godziny 21. Wstęp wolny, a dodatkowo – kawa i herbata dla każdego kinomana.

Dubienka zaprasza

27-28 lipca w Dubience szykuje się weekend imprez. 27 lipca zaplanowano „Dni Dubienki”, a 28 lipca – „Festiwal smaków kultur”.