Repertuar Centrum Kultury Filmowej „Zorza”

Król Lew: 29, 30, 31 lipca, 1 sierpnia godz. 12.00, godz. 14.30, godz. 17.00, godz. 19.30; 2, 3, 4 sierpnia godz. 15.30, ZORZA

Anna: 29, 30 lipca, 1 sierpnia godz. 16.00, 31 lipca godz. 20.00, ChDK

Ma: 29 lipca godz. 18.30, 30 lipca, 1 sierpnia godz. 20.30, 31 lipca godz. 18.00, ChDK

Moja gwiazda: Teren Spirit: 29 lipca godz. 20.30; 30 lipca, 1 sierpnia godz. 18.30, 31 lipca godz. 16.00, ChDK

Wilk w owczej skórze 2: 2, 3, 4 sierpnia godz. 11.30, godz. 16.00, ZORZA

Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw: 2, 3, 4 sierpnia godz. 13.30, godz. 18.00, godz. 20.30; ZORZA

Diego: 2, 4 sierpnia godz. 20.30, 3 sierpnia godz. 18.00, ChDK

Yesterday: 2, 4 sierpnia godz. 18.00, 3 sierpnia godz. 20.30, ChDK

Zaproszenie na Wyżynę Teatralną

Teatr „Oko” z Rudy-Huty zaprasza na Ogólnopolski Festiwal teatrów i Monodramistów „Wyżyna Teatralna” zaplanowany w dniach 1-4 sierpnia w Centrum Kultury i Rekreacji w Rudce (gmina Ruda-Huta). W programie spektakle artystów teatralnych z całego kraju m.in. „Teatru Krzyk”, „Teatru Krzesiwo”, „Teatru M.D.K.”. Zapowiada się prawdziwa gratka dla miłośników sztuki teatralnej.
Zdjęcia 714/magda/oko

Koncert „Godzina W”

Chełmski Dom Kultury zaprasza 1 sierpnia o godzinie 19.00 na koncert upamiętniający rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Występ w sali widowiskowej ChDK rozpocznie się od sielanki. W klimat międzywojennej Warszawy wprowadzą publiczność znane szlagiery z tamtych lat. Kolorowy obrazek zniknie wraz z bombardowaniem i komunikatem o II Wojnie Światowej. W następstwie wydarzeń usłyszymy m.in. „Chłopcy silni jak stal” czy „Dziś idę walczyć, mamo” oraz wiele oryginalnych zapisów z powstańczego radia „Błyskawica”. To będzie wyjątkowy koncert. Wstęp wolny. Darmowe wejściówki należy odbierać w kasach ChDK i Kina Zorza.

Wystawa w PWSZ

„Biblioteka Główna Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie zaprasza na wystawę prac malarskich Urszuli Bydlińskiej. Obrazy z cyklu „Madonny” można obejrzeć do 10 sierpnia 2019 r. w bibliotece przy ulicy Pocztowej 54. Urszula Bydlińska urodziła się w Siedliszczu. Jest absolwentką UMCS w Lublinie, gdzie ukończyła kierunek historia. Zajmuje się malarstwem olejnym, podejmuje próbę wskrzeszenia starych dworków, cerkwi, przenosi na płótno pejzaże, uwiecznia zaobserwowaną scenerię. Tworzy także kopie prac znanych autorów (zwłaszcza Art Deco i twórczość Tamary Lempickiej).

Podejmuje tematykę nie tylko cielesną, żywą, ale także duchową, w głównej mierze sakralną, niematerialną. Mieszka i pracuje w gminie Siedliszcze, jest związana ze Stowarzyszeniem Twórczym „Prowincja” w Siedliszczu oraz Łęczyńskim Stowarzyszeniem Twórców Kultury i Sztuki PLAMA. W dorobku ma około 47 wystaw indywidualnych i zbiorowych (m.in. Chełm, Siedliszcze, Lublin, Warszawa, Kock, Łęczna, Krasnystaw, Łódź, Kraków, Nałęczów).

Zaproszenie na Jarmark Pawłowski

4 sierpnia na Rynku w Pawłowie (gmina Rejowiec Fabryczny) odbędzie się XVIII Jarmark Pawłowski „Ginące Zawody”. Każdego roku impreza ta przyciąga ogromną rzeszę miłośników sztuki ludowej i ginących zawodów. Od godz. 9.00 kiermasz twórczości ludowej i pokazy ginących zawodów i pokonkursowa wystawa prac garncarskich. O godz. 10.30 msza święta w kościele w Pawłowie w intencji rzemieślników i uczestników Jarmarku. Od godziny 12 występy artystyczne zespołów ludowych, kabarety i rozstrzygnięcie konkursów. Od godz. 20 do 23 zabawa taneczna z zespołem „Voiceband”.

Globtroter – z plecakiem przez świat

Chełmska Biblioteka Publiczna zaprasza na wystawę fotograficzną Ireneusza Włocha. Fotografie, wyeksponowane w galerii Nova ChBP (ul. Partyzantów 40), opowiadają historie ludzi z różnych kontynentów i kultur. Ukazują życie codzienne mieszkańców Azji, Ameryki Południowej i Europy. Oddają piękno dzikiej natury i kontrastującej z nią cywilizacji. Zdjęcia pochodzą z takich krajów jak: Chiny, Indie, Sri Lanka, Tybet, Japonia, Tajlandia, Kambodża, Laos, Wietnam, Malezja i Indonezja; Ameryki Południowej – Argentyna, Boliwia, Brazylia, Peru, Chile i Europy – Portugalia, Hiszpania, Francja, Chorwacja, Wielka Brytania.

Autorem zdjęć jest Ireneusz Włoch – człowiek o niezwykłej pasji, jaką było podróżowanie. Dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu inspirował innych do zwiedzania, pokazując im zupełnie inną perspektywę na odwiedzenie odległych zakątków ziemi. Choć widział wiele niesamowitych miejsc na świecie, ciągle wracał do swojego rodzinnego miasta – Chełma. Jego zdjęcia uwieczniły magiczne chwile i nietuzinkowe historie, które ciągle będą zachęcać ludzi do szukania swojego miejsca na ziemi. Wystawa objęta jest honorowym patronatem Prezydenta Miasta Chełm oraz I LO w Chełmie. Ekspozycja czynna do końca sierpnia. Wstęp na wystawę wolny.

Kino letnie „Pod gwiazdami”

Chełmski Dom Kultury zaprasza w każdy czwartek lipca i sierpnia na dziedziniec Muzeum Ziemi Chełmskiej przy ul. Podwalnej na projekcje filmowe. Początek tuż po zmierzchu, czyli około godziny 21. Wstęp wolny, a dodatkowo – kawa i herbata dla każdego kinomana.

Letnie kino samochodowe

OCH, czyli „Obudźmy Chełm” to hasło kampanii promocyjnej, do której przymierza się Chełmski Park Wodny. Na starcie rusza samochodowe kino na parkingu aquaparku. Pierwsza projekcja w ramach Letniego Kina Samochodowego odbędzie się we wtorek (30 lipca) o godz. 21:30. Wydarzenie jest organizowane przy współpracy z ChDK i MOSiR. Jak zapowiadają organizatorzy, samochody na parkingu za obiektem ChPW można ustawiać od godz. 21, zaś dla niezmotoryzowanych przygotowano leżaki. Wyświetlony będzie filmowy klasyk pt. „Grease”.

Organizatorzy mają nadzieję, że frekwencja dopisze, bo wtedy możliwe będą kolejne seanse w sierpniu. Grzegorz Orzełowski, prezes Chełmskiego Parku Wodnego, chce pokazać park wodny, jako miejsce atrakcyjne pod wieloma względami, i pobudzić chełmian do aktywności, stąd hasło: OCH, czyli „Obudźmy Chełm”. Na uczestników wtorkowego kina samochodowego czeka niespodzianka. Spośród tych, którzy wystylizują się na lata siedemdziesiąte organizatorzy wybiorą zwycięzcę. Do wygrania jest weekend z Renault.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here