Repertuar Centrum Kultury Filmowej „Zorza”

Tolkien: 31 maja godz. 20.45; 1, 2 czerwca godz. 20.30; ZORZA

Alladyn: 27, 28, 29, 30, 31 maja godz. 15.30, godz. 18.00; 1, 2 czerwca godz. 15.00, godz. 17.45, ZORZA

Smętarz dla zwierzaków: 27, 28, 29, 30 maja godz. 20.45, ZORZA

Panda i banda: 27, 28, 29, 30, 31 maja godz. 13.30; 1, 2 czerwca godz. 11.00, godz. 13.00, ZORZA

KDF – 29 maja

Chełmska Biblioteka Publiczna zaprasza na ostatni seans Klubu Dobrego Filmu w ramach realizowanego w maju cyklu o nazwie „Pozytywnie!”. Seans odbędzie się w środę w sali widowiskowej ChBP przy ulicy Partyzantów 40, o godzinie 18.00. Wstęp wolny.

Muzyczne otwarcie amfiteatru w Kumowej Dolinie

31 maja o godz. 20.30 zaplanowano niepowtarzalną inauguruję działalności odnowionego amfiteatru w Kumowej Dolinie. W programie największa produkcja muzyczna Chełmskiego Domu Kultury – koncert „Opole ‘80”. Dwie edycje tego widowiska zgromadziły na spektaklach kilkanaście tysięcy widzów, a tym razem artyści zaserwują publiczności niepowtarzalną mieszankę największych hitów lat osiemdziesiątych. Jak zapowiadają organizatorzy, koncert ma być wiernym odwzorowaniem Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Na scenie amfiteatru zaprezentują się chełmscy artyści, którzy wcielą się w rolę największych gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej. Usłyszymy, m.in. przeboje z repertuaru Izabeli Trojanowskiej, Krystyny Prońko, Andrzeja Zauchy, zespołów Maanam, Perfect czy Vox. Artystom będzie towarzyszyć festiwalowa orkiestra, złożona z najlepszych chełmskich muzyków.

Wokaliści, tancerze, chórki i konferansjerzy wystąpią w kostiumach i charakteryzacji zbliżonych do stylizacji artystów oryginalnie występujących na opolskim festiwalu. Scenografia także będzie ściśle nawiązywać do festiwalowych dekoracji. Nie zabraknie podświetlanej podłogi i specjalnych, charakterystycznych iluminacji. To ma być wielki muzyczny show. Bilet w cenie 25 zł (na biletach do amfiteatru jest oznaczony tylko wybrany sektor i ławka. Nie ma wyznaczonych miejsc indywidualnych).

Lady Pank w Kumowej Dolinie

Legendarny polski zespół rockowy „Lady Pank” wystąpi w amfiteatrze w Kumowej Dolinie 2 czerwca o godz. 20.30. Podczas 37-letniej działalności zespół wydał ponad 20 płyt, które pobiły wszelkie rekordy popularności czyniąc „Lady Pank” jedną z największych legend polskiego rocka. Przeboje: „Mniej niż zero”, „Kryzysowa narzeczona”, „Tańcz głupia, tańcz”, „Mała Lady Punk”, „Zamki na piasku” czy „Zawsze tam, gdzie ty” na stałe weszły do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej i wychowały już kilka pokoleń słuchaczy.

W 2018 roku ukazał się album „LP1” czyli pierwsza, kultowa płyta nagrana na nowo z gośćmi, m.in.: Katarzyną Nosowską, Kasią Kowalską, Maciejem Maleńczukiem, Arturem Rojkiem czy Tomkiem Organkiem. Lady Pank jest pierwszym polskim zespołem, który posiada oficjalne radio internetowe „RMF Lady Pank” dostępne w serwisie internetowym rmfon.pl. Zespół jest również laureatem wielu nagród i wyróżnień, m.in. Kilku platynowych płyt czy Bursztynowego Słowika. Koncerty Lady Pank to blisko dwugodzinne show, złożone z samych przebojów znanych wszystkim od ponad trzech dekad. Bilet 45 zł.

Zaproszenie do Czerniejowa

Wójt gminy Kamień zaprasza 2 czerwca na XIII Gminny Dzień Rodziny „Bawmy się razem” oraz Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Impreza planowana jest na boisku w Czerniejowie od godz. 13.30. W programie msza święta, zmagania druhów z OSP, atrakcje dla dzieci, występy artystyczne zespołów „Rosa”, „Koral”, „Benek Band”. Na zakończenie zabawa taneczna z zespołem „Combat”.

Pasja zaprasza

Stowarzyszenie Twórcze „Pasja” zaprasza do Galerii „Pasja” przy. ul I Armii WP 19 w Chełmie na wystawę malarstwa Margarity Romanenko. Margarita Romanenko pochodzi z Krzywego Rogu na Ukrainie. Jest absolwentką Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Była stypendystką programu Erasmus i odbywała studia w Universite Rennes II Haute Bretagne we Francji.

Zajmuje się malarstwem sztalugowym. W swoich pracach prezentuje cykle haftowanych prac, w których poszukuje nowych funkcji i form obrazu. Próbuje przełamać konwencję malarstwa tradycyjnego. Romanenko jest uczestniczką grupowych wystaw „Venus”, „WA UMCS”, „Trzymajmy się razem” oraz indywidualnej wystawy w Galerii „KONT”.

Zagrają to jeszcze raz

„Po angielsku, po francusku” – to tytuł koncertu, który w Państwowej Szkole Muzycznej zorganizował Młodzieżowy Dom Kultury. Piękne utwory z repertuaru Edith Piaf, a także Abba zaśpiewały wokalistki z zespołu Demex. Akompaniowali im Sławomir Piędzia (akordeon), Marian Skiba (kontrabas) oraz Sebastian Piędzia (instrumenty perkusyjne), Marek Pukas na gitarze oraz Łukasz Żebrowski na gitarze basowej. Zespół Demex wraz z chełmskimi muzykami wystąpi ponownie z programem „Po angielsku, po francusku” 14 czerwca. Koncert w Państwowej Szkole Muzycznej rozpocznie się o godz. 18.00. Bilety w cenie 25 zł.

V zlot motocyklistów

Od czterech lat na Zlot Motocyklowy do Żmudzi przyjeżdża mnóstwo miłośników dwóch kółek z całego regionu, ale nie tylko. Impreza integruje mieszkańców gminy Żmudź. Tegoroczny, piąty Zlot, zaplanowano na 8 czerwca. Najpierw, tradycyjnie, odbędzie się msza święta w intencji motocyklistów o godz. 10.30, następnie „przedpołudniowa kawa”, wspólny przejazd na trasie Żmudź – Chełm – Żmudź, a następnie posiłek przy żmudzkiej parafii.

PWSZ zaprasza na wystawę Anny Bronickiej

Biblioteka Główna Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie zaprasza na wystawę malarstwa Anny Bronickiej. Obrazy można oglądać do 31 maja br. w siedzibie biblioteki, przy ulicy Pocztowej 54. Anna Bronicka urodziła się w Chełmie. Jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu. Pracowała jako plastyk w Muzeum Ziemi Chełmskiej.

Działalnością twórczą zajmuje się od 1983 roku, uczestnicząc w corocznych warsztatach plenerowych. Uprawia malarstwo olejne i pastelowe. Najczęściej zajmuje się tematyką pejzażową, ale tworzy także obrazy metaforyczne oraz o tematyce sakralnej. Jest członkiem Związku Plastyków Artystów Rzeczpospolitej Polskiej. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju oraz we Francji, Włoszech, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Turcji. Została wyróżniona m.in. odznaką „Zasłużony Działacz Kultury”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here