Repertuar Centrum Kultury Filmowej „Zorza”

Alladyn: 3, 4, 5, 6, 7 czerwca godz. 15.30, godz. 18.00; 8, 9 czerwca godz. 15.00, godz. 17.45, ZORZA

Panda i banda: 3, 4, 5, 6, 7 czerwca godz. 13.30; 8, 9 czerwca godz. 11.00, godz. 13.00, ZORZA

Tolkien: 3, 4, 5, 6 czerwca godz. 20.45; ZORZA

Podły, okrutny, zły: 7 czerwca godz. 20.45; 8, 9 czerwca godz. 20.30; ZORZA

Zagrają to jeszcze raz

„Po angielsku, po francusku” – to tytuł koncertu, który w Państwowej Szkole Muzycznej zorganizował Młodzieżowy Dom Kultury. Piękne utwory z repertuaru Edith Piaf, a także Abba zaśpiewały wokalistki z zespołu Demex. Akompaniowali im Sławomir Piędzia (akordeon), Marian Skiba (kontrabas) oraz Sebastian Piędzia (instrumenty perkusyjne), Marek Pukas na gitarze oraz Łukasz Żebrowski na gitarze basowej. Zespół Demex wraz z chełmskimi muzykami wystąpi ponownie z programem „Po angielsku, po francusku” 14 czerwca. Koncert w Państwowej Szkole Muzycznej rozpocznie się o godz. 18.00. Bilety w cenie 25 zł.

V zlot motocyklistów

Od czterech lat na Zlot Motocyklowy do Żmudzi przyjeżdża mnóstwo miłośników dwóch kółek z całego regionu, ale nie tylko. Impreza integruje mieszkańców gminy Żmudź. Tegoroczny, piąty Zlot, zaplanowano na 8 czerwca. Najpierw, tradycyjnie, odbędzie się msza święta w intencji motocyklistów o godz. 10.30, następnie „przedpołudniowa kawa”, wspólny przejazd na trasie Żmudź – Chełm – Żmudź, a następnie posiłek przy żmudzkiej parafii.

Wieczór Bieszczadzki

Miłośnicy Bieszczad niech rezerwują sobie czas na doroczne spotkanie miłośników bieszczadzkich ostępów, muzyki z krainy łagodności i melancholijnych spotkań z gitarą przy ognisku organizowane przez Chełmski Dom Kultury. To dziewiąta edycja tej imprezy na skarpie przy Chadeku. Z kolei po raz trzeci „Wieczór bieszczadzki” wzbogacony będzie o część konkursową dla wykonawców piosenki turystycznej i poetyckiej. Gwiazdami tegorocznej edycji będą legendy muzyki tego nurtu: Tadeusz Woźniak oraz zespół „Słodki Całus od Buby”. Program – 8 czerwca br.: przesłuchania konkursowe, koncert zwycięzców II edycji konkursu zespół Bez Cienia Ciszy, ogłoszenie wyniku konkursu, koncert zespołu „Słodki Całus od Buby”, nocne bieszczadzkie Jam Session. 9 czerwca br. – koncert laureatów, koncert Tadeusza Woźniaka. Wstęp na imprezę wolny. Już teraz zespoły, soliści i osoby, którym bliskie są klimaty piosenki turystycznej i poetyckiej zaproszeni są do udziału w Festiwalu Piosenki Turystycznej i Poetyckiej „Na Skarpie”/Wieczór Bieszczadzki. Zapewniona: wspaniała atmosfera, profesjonalne jury oraz atrakcyjne nagrody finansowe i rzeczowe, a także noclegi w Chełmskim Schronisku Młodzieżowym PTTK.

Wernisaż w Pasji

6 czerwca w Galerii Stowarzyszenia Twórczego „Pasja” o godz.18.00 planowany jest wernisaż połączony z jubileuszem 20-lecia pracy twórczej Iwonny Hanny Drozd. Artystka maluje od 1999 roku, kiedy została jednym z założycieli najpierw grupy plastycznej a potem Stowarzyszenia Twórczego „Pasja” w Chełmie. Należy do chełmskiego oddziału Związku Plastyków Artystów Rzeczpospolitej Polskiej, związana jest z Domem Pracy Twórczej w Uhrze pod Chełmem. Pracuje głównie w technice olejnej, ale też akrylowej, akwarelowej i pastelowej. Prace Iwonny Hanny Drozd są odzwierciedleniem fascynacji cudami natury, które odkrywa, podróżując po świecie. Uczestniczyła w wielu plenerach, w tym międzynarodowych. Jej prace prezentowano na 11 wystawach indywidualnych oraz 100 wystawach zbiorowych. Została odznaczona przez Prezydenta RP „Medalem Złotym za Wieloletnią Służbę” i otrzymała odznakę honorową Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Spotkanie z rysownikiem komiksowym

6 czerwca o godz. 10.00 Chełmska Biblioteka Publiczna zaprasza dzieci i młodzież z klas III-VI na spotkanie z rysownikiem komiksowym, Hubertem Ronkiem. Zgłoszenia do udziału w spotkaniu przyjmowane są pod nr tel. 82 564 55 29. Rysownik opowie uczestnikom o początku swojej przygody z powieścią obrazkową, o „języku komiksów”, przedstawi tajniki swojego zawodu. Hubert Ronek jest ilustratorem, publicystą, autorem historycznych albumów komiksowych, m.in.: doskonale znanej naszym czytelnikom „Wojennej odysei Antka Srebrnego 1939-1944” oraz „Srebrnych na szlakach Niepodległej”, rysownikiem kilku serii dla młodszych czytelników drukowanych w magazynach dla dzieci: „Sieciaki”, „Ada, Junior i Pirat”, „Przypadki Tarantuli”, „Burhar i Limeon”. Tworzy również gry planszowe na podstawie swoich komiksów. Po spotkaniu będzie można zakupić komiksy w atrakcyjnych cenach.

Spotkanie z Tomaszem Sekielskim

W poniedziałek, 3 czerwca 2019 gościem w Chełmskiej Bibliotece Publicznej będzie Tomasz Sekielski, dziennikarz radiowy i telewizyjny, twórca filmów dokumentalnych, reportaży telewizyjnych oraz pisarz i autor filmu „Tylko nie mów nikomu”. Początek spotkania w sali widowiskowej ChBP o godzinie 18.00. Wstęp wolny. Spotkanie zorganizowano w ramach projektu: „Literacki Chełm: Cykl wydarzeń kulturalnych” dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here