Reprezentacja województwa lubelskiego piąta w Ogólnopolskich Zawodach w Dwuboju Obronnym

Reprezentacja województwa lubelskiego w składzie: Weronika Bieńko, Sylwia Cieślak, Dominika Łukasik, Hubert Kuś, Kamil Machoń, Szymon Mazurek zajęła piąte miejsce w Ogólnopolskich Zawodach w Dwuboju Obronnym, organizowanych w Bydgoszczy przez Zarząd Główny Ligi Obrony Kraju pod patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej i Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Dwubój składał się z dwu konkurencji: marszobiegu bojowego i pojedynków strzeleckich.
W pierwszej z nich zawodnicy mieli do pokonania trasy o długości: 1500 m – dziewczęta i 2000 m – chłopcy. Oprócz wyczerpującego biegu mieli do wykonania zadania: rzut granatem na wyznaczoną odległość i strzelanie w biatlonowym stylu do pięciu opadających po trafieniu klapek, mając do dyspozycji po pięć nabojów. W tej konkurencji Sylwia Cieślak zajęła indywidualnie trzecie miejsce. Drużynowo dziewczęta z Zespołu Szkół im. Kajetana hr. Kickiego w Brzozowej były piąte, a ich szkolni koledzy zajęli szóste miejsce.

Kolejna konkurencja: pojedynki strzeleckie, polegała na jak najszybszym trafieniu i „zamknięciu” trzech biatlonowych klapek drużyny przeciwnej. Wspólny start rywalizujących drużyn był oddalony od stanowisk strzeleckich o około 20 metrów. Odległość tę należało przebiec z bronią przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa. Po trzy naboje czekało na zawodników na stanowiskach. Konkurencję rozgrywano systemem „każdy z każdym”, co przy reprezentacjach czternastu województw dawało każdej drużynie trzynaście pojedynków do rozegrania.
W tej konkurencji dziewczęta były czwarte. W klasyfikacji generalnej nasza reprezentacja zajęła piąte miejsce i z pięknym pucharem powróciła na ziemię lubelską.