Reprezentacyjna bramkarka z wizytą u najmłodszych adeptek piłki ręcznej

Oczywiście po treningu nie mogło zabraknąć wspólnego zdjęcia Weroniki Gawlik z najmłodszymi adeptkami szczypiorniaka, trenującymi w Akademii MKS

To była nie lada gratka dla najmłodszych adeptek szczypiorniaka trenujących w Akademii MKS Lublin. Środowe zajęcia odbywające się w hali Zespołu Szkół nr 12 przy ul. Sławinkowskiej gościnnie poprowadziła Weronika Gawlik, bramkarka zespołu mistrzyń Polski MKS Perła i reprezentacji kraju!


– O jej jak Was dużo. Z pewnością nie jedna chciałby zostać bramkarką? Pokażę wam dzisiaj kilka elementów bramkarskiego treningu – powiedziała Weronika Gawlik na początku zajęć do grupy 25. dziewczynek, która dwa razy w tygodniu trenuje pod okiem Małgorzaty Roli, jej byłej koleżanki z drużyny MKS, a także reprezentacji.

Młodym szczypiornistkom ćwiczenia zaprezentowane przez bramkarkę przypadły do gustu. Najbardziej dziewczynkom podobało się to, że na zakończenie treningu wszystkie po trzy razy mogły stanąć oko w oko na linii rzutów karnych z najlepszą w Polsce bramkarką. Niektórym udało się nawet pokonać Weronikę Gawlik!

– Staramy się uatrakcyjniać nasze zajęcia i jak tylko nadarza się sposobność zapraszać zawodniczki zespołu mistrza Polski. Pod koniec lutego gościliśmy na treningu Asię Drabik, ale z uwagi na jej kontuzję ręki nasze dziewczynki mogły z nią jedynie porozmawiać i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Teraz nasze zaproszenie przyjęła Weronika Gawlik, która zaprezentowała cały wachlarz bramkarskich ćwiczeń – mówi Małgorzata Rola, opiekunka najmłodszej grupy w Akademii MKS. BAS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here