Rodzinny turniej szachowy

W świetlicy SP w Wojsławicach-Kolonii odbył się piąty rodzinny turniej szachowy o puchar wójta gminy Wojsławice. Zawody podzielono na 4 kategorie: seniorzy, juniorzy do 18 lat, juniorzy do 14 lat oraz juniorzy do 10 lat. Główną klasyfikacją była kategoria drużyn rodzinnych, gdzie zespół tworzyły przynajmniej dwie osoby reprezentujące daną rodzinę.

W kategorii juniorów do lat 10 zwyciężył Hubert Być, który otrzymał jednocześnie puchar dla najmłodszego zawodnika, drugi był Julian Jasiuk, a trzeci Piotr Jasiuk. W kategorii juniorów do lat 14 pierwsze miejsce zajął Kacper Seredowski, druga była Weronika Toporowska, która otrzymała również puchar dla najlepszej zawodniczki turnieju, a trzecie miejsce zajęła Weronika Majewska. W kategorii juniorów do lat 18 pierwszy był Norbert Górnik, zaś drugie miejsce zajął Mateusz Toporowski. Kategorię seniorów wygrał Paweł Burda, drugie miejsce zajął Arkadiusz Łuczkiewicz, a trzecie Józef Majuk.

Klasyfikację drużynową wygrała rodzina Burdów w składzie: Gabriela Has oraz jej wujkowie Paweł Burda i Tomasz Burda. Drugie miejsce zajęła drużyna rodziny Jasiuków w składzie: Julian Jasiuk, Piotr Jasiuk, ich tata Wojciech Jasiuk oraz wujek Dawid Stasiuk, trzecie rodzina Toporowskich w składzie: Weronika Toporowska, Mateusz Toporowski oraz ich kuzyn Hubert Być, czwarte rodzina Górników: Norbert Górnik i jego tata Andrzej Górnik. (k)