Romeo i Julia

6 listopada o godz. 19.00 na scenie Chełmskiego Domu Kultury niezwykłe wydarzenie – spektakl „Romeo i Julia” w wykonaniu Teatru Tańca Caro Dance, wielokrotnych Mistrzów Polski, Europy i Świata.

Dodatkowo w programie gościnny udział biorą tancerze z Korei Południowej. Będzie to współczesna odsłona ponadczasowej historii Wiliama Szekspira – przy muzyce Sergieja Prokofiewa, z międzynarodową obsadą. Starcie wielkiej, szalonej miłości z destrukcyjną nienawiścią zostało w spektaklu wzbogacone o wątek różnorodności rasowej. Narzędziem przekazu emocji staje się ciało tancerzy, które w połączeniu z pełną symbolizmu scenografią oddaje całą paletę uczuć szargających bohaterami. Spektakl zawiera wiele odniesień do współczesnych problemów młodego pokolenia. Wydarzenie zrealizowane z okazji obchodów 30-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych Polska – Korea Południowa. Bilety – 40 zł.

Repertuar Centrum Kultury Filmowej „Zorza”

Ikar. Legenda Mietka Kosza: 28, 30 października godz. 18.00; 29, 31 października godz. 20.30 (ZORZA)
Rodzina Addamsów: 28, 29, 30, 31 października godz. 14.00, 16.00 (ZORZA)
Downtown Abbey: 28, 30 października godz. 20.30; 29, 31 października godz. 18.00 (ZORZA)
Synonimy: 2 listopada godz. 15.00; 3 listopada godz. 20.00 (ZORZA)
Portret kobiety w ogniu: 2 listopada godz. 17.30; 3 listopada godz. 15.00 (ZORZA)
Obywatel Jonas: 2 listopada godz. 20.00; 3 listopada godz. 17.30 (ZORZA)
(Nie)znajomi: 2 listopada godz. 15.30, 3 listopada godz. 18.00 (ChDK)
Joker: 2 listopada godz. 17.45, 3 listopada godz. 20.15 (ChDK)
Boże Ciało: 2 listopada godz. 20.15, 3 listopada godz. 15.30 (ChDK)
1 listopada – kino nieczynne

Wystawa Chełmska nekropolia

Od 30 października do 30 listopada w galerii „Nova” Chełmskiej Biblioteki Publicznej (ul. Partyzantów 40) można oglądać wystawę fotografii Wiesława Lisieckiego pt. „Chełmska nekropolia”. Składają się na nią zdjęcia ukazujące najstarszą chełmską nekropolię, cmentarz przy ulicy Lwowskiej i naznaczone upływem czasu rzeźby, nagrobki, epitafia, kapliczki.

Koncert The Dumplings

24 listopada o godz. 20.00 w Chełmskim Domu Kultury odbędzie się koncert zespołu „The Dumplings”. Będzie to występ w ramach trasy „Przykro mi”, ostatniej przed zapowiadaną przez artystów przerwą. Bilety w cenie 50 zł.

Dla seniorów – przegląd twórczości

Chełmski Dom Kultury zaprasza wszystkich seniorów – śpiewających, recytujących, którzy chcą zaprezentować swoje umiejętności na scenie do udziału w XX Wojewódzkim Jesiennym Przeglądzie Twórczości Artystycznej Seniorów. Eliminacje zaplanowano 30 października o godz. 9.00 w ChDK (Plac Tysiąclecia 1). Przegląd ma charakter konkursu na najciekawsze prezentacje artystyczne w różnych kategoriach: zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne, krótkie formy teatralne i kabaretowe, duety, soliści, recytatorzy, prezentacja własnego tekstu.

Wydarzenie będzie znakomitą okazją do spotkania, wspólnej zabawy i wymiany doświadczeń

Finał odbędzie się 9 listopada br. Kontakt w sprawach dotyczących przeglądu tel. 81 532 42 08 w. 33; e-mail: a.chojnacka@onet.pl.

ChDK zaprasza na spektakl

„Serca na odwyku” to tytuł spektaklu zaplanowanego 15 listopada br. w Chełmskim Domu Kultury. Jest to komedia w reżyserii Cezarego Żaka, w której bohaterowie w zabawny sposób udowadniają, że na miłość nigdy nie jest za późno i zawsze warto dać życiu szansę na szczęście! Spektakl poruszając powikłane relacje damsko-męskie, obfituje w niebywale śmieszne sytuacje i dialogi. Aktorzy grający w przedstawieniu to znani artyści komediowi, występujący w wielu hitach teatralnych i filmowych. Występują m.in. Cezary Żak, Katarzyna Żak, Hanna Śleszyńska, Michał Piela. Bilety w cenie 85-95 zł.

Kabaret Jurki

16 listopada o godz. 20.00 w Chełmskim Domu Kultury wystąpi Kabaret „Jurki”. Występ „Last minute” zapowiada się przednio: „…Żyjemy w biegu, na huśtawce, na krawędzi, na kredyt, wszystko odkładamy na ostatnią chwilę, albo kręcimy się w kółko jak bąki na pleckach i nie możemy ruszyć z miejsca. A życie nie będzie na nas czekać, a marzenia same się nie spełnią. Nie czekajmy do ostatniej chwili, metronom nie śpi… tik tak tik tak tik tak…”. Bilety w cenie 55 zł. Dla Czytelników „Nowego Tygodnia”, którzy zadzwonią do naszej redakcji we wtorek, 29 października, o godz. 12.00 mamy jedną podwójną wejściówkę na występ Kabaretu „Jurki” w ChDK.

Wystawy w Muzeum Ziemi Chełmskiej

Muzeum Ziemi Chełmskiej zaprasza na wystawę „Od baroku do współczesności”. Ekspozycję tworzą zbiory z Muzeum Narodowego w Kielcach oraz chełmskiego muzeum. Są to portrety, krajobrazy, martwa natura, dawne meble od XVIII do XX wieku. Wystawę można oglądać w muzeum przy ul. Lubelska 55 do 30 listopada br. Otwarta jest także ekspozycja „Kazimierz Szwainowski. Grafika”. Prezentowane są na niej grafiki K. Szawainowskiego (1917-2002), które zostały przekazane w darze do kolekcji Muzeum w Chełmie przez pastora Franka Klimmecka z Niemiec. Wystawa czynna do 24 listopada 2019 r.

Koncerty Kuby Badacha

Chełmski Dom Kultury zaprasza 8 listopada o godz. 19.00 na niepowtarzalny koncert Kuby Badacha. Publiczność będzie miała okazję wysłuchać urzekających interpretacji utworów Andrzeja Zauchy w wykonaniu K. Badacha. Jego płyta pt. „Tribute to Andrzej Zaucha. Obecny” została wydana 10 lat temu, a wciąż zyskuje nowych odbiorców, a starych przysparza o dreszcze. Występ w Chełmie będzie uczczeniem tego wyjątkowego jubileuszu. Bilety w cenach: 69 zł (strefa C), 99 zł (strefa B), 129 zł (strefa A).

Zaduszki Jazzowe – Jam session

Najbardziej znani chełmscy wykonawcy zagrają i zaśpiewają 2 listopada o godz. 19.00 w Kawiarni DeCaffencja (w Chełmskim Domu Kultury, Plac Tysiąclecia 1) na dorocznych „Zaduszkach”. Spotkanie muzyków podczas „Jam session” będzie okazją, aby wspominać artystów, którzy już odeszli. Bilety w cenie 20 zł. Ilość miejsc ograniczona. Rezerwacja stolików pod nr tel. 82 563 00 81.

KDF zaprasza

Październikowy Klub Dobrego Filmu ChBP rozbrzmiewa muzyką. Obrazy, które zobaczymy w tym miesiącu w ramach cyklu „Obok muzyki”, pulsują dźwiękami, emocjami i potęgą ciekawych historii. Przed nami druga część musicalu z przebojami niezapomnianej ABBY, a także film o podziemnej scenie muzyki rockowej w ZSRR pokazanej przez pryzmat kultowej formacji KINO Wiktora Coja.

Wszystkie seanse w sali widowiskowej ChBP, przy ul. Partyzantów 40, w kolejne środy października, o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Koncert Niepodległa

Chełmski Dom Kultury zaprasza 11 listopada br. o godz. 18.00 na koncert „Niepodległa”. W programie zarówno tradycyjne pieśni i piosenki patriotyczne, jak i utwory współczesne. W koncercie udział wezmą zespoły artystyczne ChDK oraz zaproszeni goście. Dochód z koncertu zostanie przekazany na cele charytatywne, na wsparcie dla weteranów. Bilety/cegiełki w cenie 20 zł do nabycia w ChDK i CKF Zorza.

Chodź na słówko

Chełmski Dom Kultury zaprasza 27 października o godz. 15.00 na spektakl „Chodź na słówko” Teatru Ziemi Chełmskiej. Miał on premierę wiosną br. i widzowie docenili m.in. to, że w sposób lekki i przyjemny poruszone są w nim ważne i trudne tematy. Widowisko adresowane jest dla dzieci od 5. roku życia. Bilety w cenie 20 zł. Z kolei 28 i 29 października na spektakl „Chodź na słówko” zaproszone są grupy zorganizowane – bilety w cenie 18 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here