Rower magnetyczny czy orbitrek – co jest w stanie lepiej nas odchudzić?

Aktywność fizyczna jest bardzo ważna w przypadku osób, które borykają się z nadmiarem kilogramów. Trenować można na świeżym powietrzu, na siłowni, w klubie fitness, a także we własnym domu. Oczywiście przyda się do tego odpowiedni sprzęt, dzięki któremu można szybciej uzyskać zadowalające rezultaty. Wśród przyrządów, z których można korzystać w domu, zdecydowanie najpopularniejsze są rowerki magnetyczne i orbitreki. Warto więc wiedzieć, który z nich lepiej odchudza.

Jak działa rower magnetyczny?

Rower magnetyczny to urządzenie stacjonarne, którego najważniejszym elementem jest magnetyczny hamulec. To właśnie od niego zależy opór magnetyczny, czyli siłą, jaka będzie potrzebna, aby wykonywać ćwiczenia. Rowerek jest niezwykle prosty w użyciu – trzeba po prostu na niego wsiąść i zacząć pedałować. W nowoczesnych modelach znajdują się specjalne komputery, za pomocą których można realizować różne plany treningowe. Pozwala to na monitorowanie takich danych, jak m.in. przebyty dystans, prędkość czy ilość spalonych kalorii. W trakcie ćwiczeń na rowerze angażowane są przede wszystkim dolne partie ciała.

Jak działa orbitrek?

Orbitrek to sprzęt bardziej wszechstronny niż rower, ale zajmujący więcej miejsca. Za jego pomocą można ćwiczyć zarówno dolne, jak i górne partie ciała, a wybór modeli jest tak duży, że nietrudno znaleźć coś dla siebie. Urządzenie łączy funkcjonalność trzech sprzętów – rowerka, bieżni oraz steppera. W trakcie treningu wykonywane są nie tylko ruchy nóg, ale również rąk. Oznacza to możliwość jednoczesnej pracy nad wieloma partiami ciała. Co więcej, trenując bez rączek, można też ćwiczyć mięśnie brzucha.

Odchudzanie – orbitrek czy rowerek?

Na pewno do odchudzania znacznie lepiej nadaje się orbitrek. Jest to urządzenie, które o wiele bardziej stymuluje mięśnie brzucha, ponieważ wymaga podobnych ruchów, jak w przypadku wspinaczki górskiej czy jazdy na nartach. Ponadto pobudza także inne mięśnie, co ma duży wpływ na proces odchudzania. Warto jednak pamiętać, że trening na tym sprzęcie jest znacznie bardziej intensywny niż jazda na rowerku, choć nowoczesne rowery treningowe także zapewniają duży wysiłek. Osoby, które nie są przyzwyczajone do takiej aktywności fizycznej, mogą się szybko zniechęcić – w takim wypadku lepiej wybrać rowerek. Duży wybór rowerków magnetycznych i orbitreków można znaleźć m.in. na stronie prosportowy.pl.

Dla kogo orbitrek, a dla kogo rowerek?

Orbitrek to idealne rozwiązanie dla osób mających wysoką masę ciała, zaczynających aktywność fizyczną lub wracających do ćwiczeń do kontuzji. Tego rodzaju sprzęt wskazany jest do treningu ogólnorozwojowego oraz do rozgrzewki przed inną aktywnością, np. z niewielkim ciężarem. Rowerek treningowy jest idealny do wykonywania rozgrzewki nóg przed treningami siłowymi. Wskazany jest dla osób planujących rozbudowę dolnej części ciała, ponieważ świetnie nadaje się do zwiększania masy mięśniowej. Jeśli szukasz dobrej jakości sprzętu do ćwiczeń zobacz nasz kolejny artykuł „Jaka jest różnica między bieżnią elektryczną a magnetyczną?„.

Artykuł sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here