Rozbiegany Lublin

Rafał Czarnecki wygrał 7. Maraton Lubelski rozegrany w niedzielę w Lublinie. Zawodnik STS Skarżysko-Kamienna pokonał trasę 42 km i 195 metrów ze startem i metą na stadionie lekkoatletycznym przy al. Piłsudskiego, w niespełna 2 godziny i 43 minuty. To piąte zwycięstwo tego biegacza na królewskim dystansie w mieście nad Bystrzycą. Wśród kobiet najszybsza z czasem 2:56.36 była Ukrainka Iryna Masny.

– Biegłem na miejsce, a nie na czas. Tym razem nie miał on dla mnie żadnego znaczenia. Cieszę się bardzo, że udało mi się wygrać w Lublinie już po raz piąty – mówił na mecie zadowolony zwycięzca 7. Maratonu Lubelskiego. Rezultat jaki uzyskał Rafał Czarnecki – 2:42.41, jest o ponad sześć minut gorszy od jego najlepszego, z którym dotychczas zwyciężał w Lublinie, podczas 4. Maratonu Lubelskiego. Lepsze wyniki osiągał także w trzech poprzednich, wygranych przez siebie edycjach (2016 – 2:36:31, 2017 – 2:37:30 i 2018 – 2:38.15)

Drugie miejsce ze stratą 17 sekund zajął Artur Jendrych z Biegającego Świdnika. Co warte podkreślenia, świdniczanin na 25. km plasował się w stawce biegaczy dopiero na 16. pozycji.

Wśród pań bezkonkurencyjna była Iryna Masny, której udało się załamać w Lublinie granicę 3 godzin. Dla zawodniczki zza wschodniej granicy był to już 12. bieg maratoński w karierze, a ósmy wygrany!

7. Maratonowi Lubelskiemu, w którym uczestniczyło ponad 600 biegaczy towarzyszył 4. Bieg Koziołka, a także biegi dla dzieci „Przez metry po kilometry” i „Wielki Bieg Rodzinny”.

W Biegu Koziołka, którego trasa pokrywała się z początkowymi 11. kilometrami 7. Maratonu Lubelskiego pierwsze miejsce zajął Andrzej Starżyński.

Pochodzący z Ukrainy biegacz, zwycięzca 3. Maratonu Lubelskiego, pokonał dystans w 37 minut i 12 sekund. Drugi ze stratą 33 sekund był hrubieszowianin Artur Kern, a trzeci lublinianin Paweł Wysocki (lubelskibiegacz.pl) , który do zwycięzcy stracił ponad minutę. Wśród kobiet najszybsza była Joanna Szmit – 45:26.

BAS

Wyniki

7. maraton lubelski

mężczyźni: 1. rafał Czarnecki (Bliżyn) 2:42.41, 2. Artur Jendrych (Biegający Świdnik) 2:42.58, 3. Robert Swieciak 2:48.20.
kobiety: 1. Iryna Masny (Agro-Natura, Ukraina) 2:56.36.

4. Bieg Koziołka

(dystans 11 km)
mężczyźni; 1. Andrzej Starżyński 37:12 (Chemik Noxy Puławy, 2. Artur Kern (Maraton Lubelski) 37:45, 3. Paweł Wysocki (lubelskibiegacz.pl) 38:25.
kobiety: 1. (24. w klasyfikacji generalnej) Joanna Szmit (Łabunie) 45:26, 2. Justyna Jagiełło (Chełm Biega) 46:16, 3. Katarzyna Pajdosz (Biała Biega) 49:03.