Rozbił starszych rywali

Mocnym akcentem rozpoczął tegoroczny sezon reprezentant Cementu Gryf Chełm, Szymon Szymonowicz. Dziewiętnastoletni zapaśnik z Chełma w świetnym stylu zdobył złoty medal w najstarszej grupie wiekowej na zawodach Pucharu Polski seniorów w Raciborzu.


W drodze do złotego medalu Szymon Szymonowicz bez żadnego respektu przed starszymi i bardziej doświadczonymi zawodnikami szedł od zwycięstwa do zwycięstwa. Swój pierwszy pojedynek na matach Raciborza wygrał z reprezentantem gospodarzy MKZ Unia Racibórz, Arsenem Mkrtchanem.

Drugą walkę decydującą o wejściu do ścisłego finału Szymon również rozstrzygnął na swoją korzyść pokonując Wojciecha Wołowicza z ZKS Granica Gdańsk. W pojedynku finałowym podopieczny Andrzeja Głąba zwyciężył starszego od siebie o 11 lat, wicemistrza Polski seniorów Jacka Tomaszewskiego z AKS Piotrków Trybunalski. Do startu na raciborskich matach Szymonowicz przygotowywał się na 14-dniowym zgrupowaniu szkoleniowym w Armenii.

Bliski zdobycia medalu był również Igor Shepetun, który od styczna br. jest objęty rywalizacją w grupie juniorów, a już z powodzeniem zaliczył udany start wśród seniorów. Shepetun w pierwszej swojej walce uległ późniejszemu brązowemu medaliście z KS AZS-AWF Warszawa, Maciejowi Romanowskiemu. W kolejnych dwóch pojedynkach odniósł zwycięstwa nad zawodnikiem z Poznania, Waldemarem Zamiarem i Radomia, Karolem Chudzikiem.

W walce o brązowy medal Igor uległ starszemu i bardziej doświadczonemu Marcelowi Kasperkowi, który reprezentuje RCSZ Olimpijczyk Radom. Ostatecznie w swoim debiucie w grupie seniorów został sklasyfikowany na bardzo dobrym piątym miejscu w kraju. Shepetun, obok Szymonowicza i Patryka Kamińskiego, jest wielką nadzieją chełmskich zapasów.(s)