Rusza czwarta liga

Już w najbliższą środę 15 sierpnia po dwumiesięcznej przerwie na boiska wybiegną piłkarze czwartej ligi. Chełmski okręg w tej klasie rozgrywkowej reprezentują: Kłos Gmina Chełm, Victoria Żmudź, Włodawianka Włodawa i Start Krasnystaw.


Cele naszych zespołów na sezon 2018/2019 są różne. Najsilniejszy teoretycznie spośród nich Kłos Gmina Chełm chce powalczyć o pierwszą piątkę. Przed rokiem zespół Andrzeja Krawca zajął szóste miejsce. – Mamy młody skład, kadrę dość szeroką i co ważne nikt nie jest pewny miejsca w podstawowej jedenastce – podkreśla szkoleniowiec. – To cieszy, bo jest rywalizacja w drużynie.

Na początek Kłos uda się na mecz z Lewartem Lubartów. Z zespołu rywali odszedł jego najlepszy strzelec Michał Zuber. – To na pewno duża strata dla Lewartu, nie mniej jednak, w dalszym ciągu jest to bardzo groźna drużyna i nie wolno jej lekceważyć. Pojedziemy do Lubartowa walczyć o trzy punkty – mówi Krawiec.

Jeśli chodzi o kadrę, z Kłosa po kilku latach gry odszedł bramkarz Bartłomiej Porzyc, który teraz będzie występował w Victorii Żmudź. W jego miejsce działacze ściągnęli 19-letniego wychowanka Niedźwiadka Chełm, a ostatnio zawodnika drużyny juniorów starszych Chełmianki, Szymona Niemczuka oraz wypożyczyli Dominika Muchę z Lublinianki. Ponadto z Chełmianki na zasadzie rocznego wypożyczenia przeszli środkowy pomocnik Krzysztof Rak, mogący grać na skrzydle i w ataku Damian Kuśmierz oraz obrońca Jakub Czepiel. Definitywnie Kłos pozyskał natomiast Łukasza Bryka także z Chełmianki. Barwy zespołu z Rożdżałowa będą reprezentować również lewy obrońca Michał Górny z Unii Rejowiec, który ostatnie dwa sezony spędził na wypożyczeniu w drużynie juniorów starszych Chełmianki i znany z boisk III oraz IV ligi Paweł Fornal, grający wiosną w Stali Kraśnik. Mecz Lewart – Kłos w środę o 17.00.

Tego samego dnia w Krasnymstawie beniaminek Start zagra z Victorią Żmudź. Goście w minionym sezonie rzutem na taśmę uratowali ligowy byt i na pewno trener Piotr Moliński, który prowadzi Victorię już blisko 20 lat, nie chciałby, aby taki sam scenariusz miał miejsce w zbliżającym się sezonie. Kontuzje, problemy kadrowe to największa bolączka, z jaką trener Moliński musiał walczyć przed rokiem. W dalszym ciągu poważną kontuzję leczy Robert Wagner. Do zespołu ze Żmudzi dołączyli: Kamil Przychodzień z Powiślaka Końskowola, Daniel Brzozowski z Motoru Lublin (CLJ), Wojciech Stańczykowski z Powały Taczów i Damian Charmast ze Stali Poniatowa oraz wspomniany bramkarz Porzyc.

Start natomiast do ostatniej chwili poszukiwał środkowego obrońcy. Karol Sobów, który latem dołączył do zespołu, w jednym ze sparingów doznał kontuzji. Zespół będzie opierał się głównie na zawodnikach z Krasnegostawu i okolic. Jego liderem, po odejściu Piotra Wójcika, zostaje Daniel Chariasz i to na nim przede wszystkim będzie skupiona uwaga kibiców. Mecz Start – Victoria 15 sierpnia o 17.30.

Czwarty z naszych czwartoligowców to Włodawianka Włodawa, klub, który tak naprawdę rok temu grał jeszcze w klasie „A”. Na mocy fuzji z Eko Różanka do Włodawianki przekazano całą sekcję piłki nożnej i dzięki temu kibice z Włodawy znów będą mogli oglądać zmagania na poziomie czwartej ligi. Działacze, lokalne władze, decydując się na przejęcie sekcji muszą też zdawać sobie sprawę, że jeśli doprowadzą klub do takiego stanu, jak przed rokiem, kiedy to wycofał się z rozgrywek IV ligi po czterech kolejkach, powrotu do niej krótką ścieżką już nie będzie. Los Włodawianki bez wątpienia leży nie tylko w rękach zawodników, ale przede wszystkim klubowych działaczy i miejskich włodarzy. Swój pierwszy mecz podopieczni Marka Droba rozegrają u siebie z beniaminkiem Orlętami Łuków. Wojciech Więcaszek i spółka zapraszają kibiców na stadion na godz. 17.00.

W sobotę i niedzielę 18/19 sierpnia odbędzie się druga kolejka czwartej ligi. Nasze drużyny zagrają z: Kłos Gmina Chełm u siebie w sobotę o 15.00 z Ładą Biłgoraj, Start Krasnystaw w Lubartowie z Lewartem w niedzielę o 17.00, a Victoria Żmudź będzie podejmowała Włodawiankę. Początek meczu w niedzielę o 17.00. (s)