Rusza Liga PABLO

Kilka dni temu wśród sympatyków piłki nożnej pojawiła się informacja, że w Świdniku niebawem ruszy Liga PABLO. Cóż to takiego?
– To całkiem nowa oferta dla miłośników futbolu w wydaniu orlikowym. PABLO, czyli Piłkarska Amatorska Branżowa Liga Orlikowa, będzie zrzeszać typowo amatorskie drużyny sześcioosobowe, których trzon będą stanowili oldboje po 35. roku życia – mówi Jacek Kosierb, pomysłodawca przedsięwzięcia.
W Świdniku od wielu lat organizowana jest Powiatowa Amatorska Liga Szóstek Piłkarskich, w który mogą grać także piłkarze na co dzień zrzeszeni w klubach sportowych. – Na przykład w jednej z drużyn extraligi grają praktycznie sami zawodnicy Świdniczanki i rezerw Avii. W innych występują futboliści na co dzień reprezentujący Piaskovię Piaski, Victorię Rybczewice czy Perłę Mełgiew. Poziom jest wysoki. Ciężko w takiej sytuacji w pogoni za piłką zaistnieć prawdziwym amatorom. Stąd wziął się pomysł utworzenia właśnie tej ligi – tłumaczy Kosierb.
Co oznacza formuła drużyn branżowych? Tylko tyle, że dany zespół musi się składać z ludzi na co dzień uprawiających taką samą profesję. Do ligi już zgłosiły się drużyny: Służby Liturgicznej, Urzędników, Nauczycieli, Służby Mundurowej, Handlowców i co będzie chyba główną atrakcją dla kibiców – świdnickich ViP-ów. – Oczywiście nie jest jeszcze za późno, aby do rywalizacji dołączyły inne zespoły branżowe. Czekamy na zgłoszenia np. ekip służby medycznej czy polityków. W tej sprawie można się kontaktować bezpośrednio ze mną pod nr telefonu 601413856 – dodaje Kosierb.
Początek ligowej rywalizacji wyznaczono na 14 maja. Mecze będą się odbywały w każdą niedzielę w godzinach od 16 do 18 na boisku Orlik przy Zespole Szkół nr 2 przy ul. Jarzębinowej 6 w Świdniku.