Są już w grupie mistrzowskiej!

ChKS CHEŁMIANKA – SYGNAŁ LUBLIN 2:0 (0:0)ChKS CHEŁMIANKA – SYGNAŁ LUBLIN 2:0 (0:0)1:0 – Kuśmierz (50), 2:0 – Jaszcz (66).ChKS: Szymkowiak – Dubaczyński (78 Baryła), Jabłoński, Osoba, Górny (81 Jaroszek), Rak, Pieczonka (81 Sawicki), Grądz, Siarnik (75 Tabaczek), Kuśmierz, Jaszcz (72 Czepiel).

Juniorzy starsi Chełmianki doskonale wiedzieli, że zwycięstwo nad Sygnałem zapewni im miejsce w pierwszej czwórce po rundzie jesiennej i awans do grupy mistrzowskiej, która będzie rywalizowała wiosną. Stawka meczu splątała im nogi, choć początek był bardzo obiecujący. W 40 sekundzie bramkarz gości sfaulował w polu karnym szarżującego Jakuba Jaszcza i sędzia podyktował jedenastkę dla Chełmianki. W wyniku starcia z napastnikiem gospodarzy golkiper Sygnału został trafiony kolanem w głowę i karetka odwiozła go do szpitala. Rzutu karnego nie wykorzystał jednak niezawodny dotąd Michał Grądz. Strzelił obok lewego słupka. W 12 min. Grądz wypatrzył Jaszcza, zagrał mu prostopadłą piłkę, a ten w sytuacji sam na sam z rezerwowym bramkarzem rywali kopnął prosto w niego. Przez kolejne ponad 20 minut podopieczni Jana Konojackiego nie wiedzieli jak zaskoczyć defensywę gości. Ci z kolei w 30 min. przeprowadzili szybką kontrę, po której jeden z lubelskich zawodników znalazł się w sytuacji sam na sam z Jakubem Szymkowiakiem. Bramkarz Chełmianki udaną interwencją uratował swój zespół przed utratą gola. W 35 min. na stadion miejski znów przyjechał zespół pogotowia ratunkowego, tym razem po innego zawodnika Sygnału, który trafił do szpitala z podejrzeniem złamania nogi. Tuż przed zejściem na przerwę miejscowi stworzyli sobie jeszcze dwie dogodne sytuacje strzeleckie, ale w pierwszej części gry gole nie padły.Dużo lepiej juniorzy Chełmianki zaprezentowali się w drugiej połowie. Przede wszystkim zaczęli szybciej rozgrywać piłkę i w ich grze był też element zaskoczenia. W 50 min. Grądz ładnie podał do Damiana Kuśmierza, a ten efektownym uderzeniem z 16 metrów w samo okienko bramki przeciwnika dał prowadzenie swojej drużynie. Podopieczni trenera Konojackiego poszli za ciosem. Bliscy podwyższenia wyniku byli Jaszcz i Kuśmierz. W 66 min. Grądz wyszedł z piłką z własnej połowy, minął dwóch rywali, zagrał na skrzydło do Roberta Siarnika, ten wbiegł z futbolówką w pole karne, podał wzdłuż bramki, a nadbiegający Jaszcz z kilku metrów dopełnił formalności. Była to bez wątpienia najładniejsza akcja meczu. Po zdobyciu drugiego gola gospodarze kontrolowali przebieg spotkania, zaś trener Konojacki dał pograć też zawodnikom rezerwowym. Sygnał w drugiej części ani razu poważnie nie zagroził bramce Szymkowiaka. Dzięki zwycięstwu nad lubelską drużyną Chełmianka na trzy kolejki przed zakończeniem rundy jesiennej zapewniła sobie awans do najlepszej ósemki I ligi wojewódzkiej juniorów starszych. Podobnie jak Tomasovia i Górnik Łęczna. Bliski awansu jest też Motor Lublin, a iluzoryczne szanse ma Lublinianka. W piątek 20 bm. w Zamościu zespół trenera Konojackiego zagra z tamtejszym Hetmanem.Wyniki pozostałych spotkań 11. kolejki: Tomasovia Tomaszów Lubelski – Lublinianka Lublin 2:0, Łada Biłgoraj – Hetman Zamość 2:0, Motor Lublin – Górnik Łęczna 1:2.Tabela1. Tomasovia 10 25 32-62. Chełmianka 11 25 23-163. Górnik 11 23 30-184. Motor 11 22 32-185. Lublinianka 11 13 18-216. Hetman 11 9 16-247. Łada 10 4 12-318. Sygnał 11 3 7-35 (s)