Sauna w domu? Warto korzystać!

Sporo osób zdecydowało się już na zakup sauny w swoim domu lub na działce. Bez kosztów, wychodzenia z domu, zawsze blisko i o wybranej przez siebie porze można korzystać z jej dobrodziejstw. Którą więc saunę wybrać i jakie płyną korzyści z gorących kąpieli?

Sauna sucha

Suche sauny wiodą prym na rynku. Dobrze, że pojawiło się sporo firm oferujących dobrej jakości sauny po konkurencyjnych cenach.. Wystarczy zerknąć nastroję jednej z nich: https://homegarden.com.pl/sauna-sucha, aby zobaczyć, jak duży jest wybór tego typu urządzeń. Warto zwrócić uwagą na sauny suche podświetlane od wewnątrz, z drzwiami i okarmia wykonanymi na bazie hartowanego szkła, z estetycznymi drewnianymi ławeczkami. W zestawie znajduje się chochla i ceber na wodę, higrometr do pomiaru wilgotności oraz klepsydra do domierzania czasu pobytu w saunie. To tylko jedne z wielu przykładów wysokiej jakości saun fińskich, które warto zamontować u siebie w domu i cieszyć się ich funkcjonalnością wtedy, kiedy masz na to ochotę. Do działania sauny suchej potrzebny jest piec i kamienie, które nagrzewają się do 100 st. C. Polewa się je wodą, aby zwiększyć wilgotność powietrza i pole eklektyczne oraz schłodzić powietrze w kabinie. Z tego typu sauny powinny korzystać przede wszystkim osoby z problemami skórnymi, z bólem stawów i mięśni oraz chorymi oskrzelami.

Sauna sucha na podczerwień

Również znajduje swoich zwolenników, ale nie jest jeszcze aż tak znana, jak zwykła sauna fińska. Sauna infrared (na podczerwień) działa na zasadzie promieni podczerwonych i wytarzanych przez nie energii cieplnej. Po kilkuminutowym pobycie w kabinie ciało zaczyna się pocić, naczynia krwionośne rozszerzają się i dochodzi do uwalniania toksyn z organizmu. Czyli działa podobnie jak sauna zwykła, ale ciepło jest wytwarzane w inny sposób. Zalety korzystania z infrared to przede wszystkim wzmocnienie odporności organizmu czysta skóra, ukojenie, pomoc w bólach stawów i mięśni oraz kręgosłupa. Tego typu sauna sprzyja także walce z cellulitem nadwagą i stresem. Korzystać można z niej do trzech razy w tygodniu, a długość pobytu w kabinie nie może przekraczać 30 minut jednorazowo.

Sauna mokra rzymska

Parowe łaźnie to dla wielu osób szczyt marzeń. Pławienie się w wilgotnej ale nie gorącej parze, przesiąkniętej zapachem ziół czy olejków eterycznych to wielka uczta dla ciała i ducha. Z takiej sauny korzystają przede wszystkim ci, którzy nie lubią zbyt wysokich temperatur, panujących w saunach fińskich. Zasada ich działania jest bardzo prosta. Umieszczony w piecu parownik emituje parę wodną, która rozprzestrzenia się po wnętrzu kabiny. Wilgotność powietrza może osiągać 100%, co w saunie fińskiej jest nie do pomyślenia. Sauna rzymska polecana jest szczególnie osobom cierpiącym na bóle stawowe i odkręgosłupowe.

Warto pomyśleć o zakupie sauny i urządzeniu w swoim domu przestrzeni spa. Niezależnie od wyboru kabiny zawsze korzyści płynące z przebywania w saunie są duże i można naprawdę wiele skorzystać. Oczywiście warto zapytać swojego lekarza, czy oby na pewno można korzystać z sauny, bo nieraz są przeciwwskazania, które to uniemożliwiają.

Artykuł sponsorowany