Ścigały się dwa Michały

Start do Czwartej Dychy do Maratonu

Michał Piróg z Centrum Medycznego Orto-Optymist wygrał Czwartą Dychę do Maratonu. Zwycięzca pokonał 10-kilometrowy dystans w 33 minut i 48 sekund. Lublinianin na mecie zaledwie o sekundę wyprzedził Michała Białego z SKB Kraśnik. Trzecie miejsce za stratą ponad pół minuty zajął świdniczanin Cezary Bednarz. W niedzielnym biegu wystartowało ponad 1500 osób!

Trasa wczorajszej Dychy, odbywającej się przy pięknej pogodzie (było słonecznie i ciepło) wiodła po części po odcinku, na którym biegacze będą rywalizować podczas 6. Maratonu Lubelskiego, po ścieżce rowerowej wokół Zalewu Zemborzyckiego.
Wciąż trwają zapisy na bieg maratoński. Opłata startowa do 30 kwietnia wynosi 80 zł. Od 1 maja do 6 maja będzie to już 100 zł lub w każdym przypadku do wyczerpania się limitu zgłoszeń.
W dniach 11 – 12 maja opłata startowa wzrośnie do 120 zł, a zapisy będą prowadzone w biurze zawodów, a płatności będzie można dokonać jedynie gotówką.
W dniu biegu 13 maja nie będzie możliwości zapisania się na bieg!
Start do 6. Maratonu Lubelskiego o godz. 9. MAG

Wyniki

open: 1. Michał Piróg (Centrum Medyczne Orto-Optymist) 33:48, 2. Michał Biały (SKB Kraśnik) 33:49, 3. Cezary Bednarz (Biegający Świdnik) 34:22, 4. Paweł Wysocki (lubelskibiegacz.pl Team) 34:54, 5. Michał Orzeł (RK Athletics) 35:04, 6. Krzysztof Polak (Multimedia Runners) 35:09, 7. Michał Płecha (Sygnał Chodel) 35:20, 8. Kamil Grudzień (Stay Insane/Banda Grudnia) 35:32, 9. Michał Zdunek (Frampol) 35:42, 10. Wojciech Marzec (jama Zła Running Team) 3602.35:09.