Sektor finansowy: najlepsza szansa na pracę w Polsce

Sektor finansowy jest jednym z sektorów o największej liczbie ofert pracy dostępnych dla Polaków. Dostępnych jest mnóstwo ofert, które pozwalają na stabilne zatrudnienie.

Ponadto, liczba dostępnych ofert pracy jest na tyle zróżnicowana, że odpowiada niemal wszystkim rodzajom pracowników. Dzięki temu pracę w tym sektorze mogą znaleźć zarówno osoby młode z niewielkim doświadczeniem zawodowym, jak i doświadczone osoby dorosłe z kilkuletnim stażem. Wynagrodzenia również są różne i odpowiadają poziomowi doświadczenia.

Jakie zawody oferuje sektor finansowy w Polsce?

Jak wspomnieliśmy, sektor finansowy jest jednym z sektorów oferujących najwięcej miejsc pracy dla Polaków, a także jednym z najważniejszych na rynku pracy ze względu na charakter działalności.

Ponieważ różnorodność ofert pracy w tym sektorze jest ogromna, nie trudno znaleźć taką, która nie tylko odpowiada naszym potrzebom, ale także umiejętnościom i zdolnościom, a także poziomowi naszego wykształcenia. Oto niektóre z ofert pracy w sektorze finansowym w Polsce.

Wynagrodzenie kierownika produkcji

Jednym z najważniejszych członków każdej firmy jest niewątpliwie kierownik produkcji. Jest on odpowiedzialny za nadzorowanie procesu produkcyjnego, a także kierowanie i planowanie produkcji firmy w celu osiągnięcia jak najlepszej wydajności i dostarczenia jakości produktów, które definiują dobre imię firmy.

Co prawda każda firma ma swoją własną tabelę wynagrodzeń, jednak dane udostępnione przez portal wynagrodzenia.pl informują nas, że pensja kierownika produkcji w Polsce generuje średni dochód na poziomie około 6 410 – 11 500 zł.

Wynagrodzenie doradcy finansowego

Doradcy finansowi są odpowiedzialni za doradzanie firmom w zakresie ważnych decyzji finansowych. Dzięki ich poradom firmy mogą inteligentnie zarządzać swoimi finansami, a tym samym bezpiecznie realizować swoje cele finansowe. Ponadto eksperci ci pomagają w zarządzaniu operacjami finansowymi swoich klientów.

Ponieważ jest to jeden z najważniejszych zawodów w Polsce, nie dziwi fakt, że doradcy finansowi są obecnie bardzo poszukiwani. Portal jobted.pl podaje, że wynagrodzenie tych specjalistów finansowych waha się od około 3 070 zł do 5 410 zł, w zależności od poziomu doświadczenia doradcy.

Wynagrodzenie księgowego

Jednym z najdelikatniejszych i najważniejszych zadań w firmie jest księgowość, dlatego warto mieć wyszkolonego profesjonalistę, który będzie w stanie zrobić to w jak najbardziej odpowiedzialny sposób. Księgowy jest również odpowiedzialny za sprawozdania księgowe i księgi operacyjne firmy, które pozwalają utrzymać firmę w ramach prawnych.

Pensja księgowego w Polsce zależy od firmy, w której pracuje, a także od tego, czy zdecyduje się na samozatrudnienie. Według danych podanych przez portal pit.pl dochód księgowego może wynosić od 2 775 zł do 6 363 zł miesięcznie, jak wspomniano wyżej, przy czym najniższe dochody otrzymują zazwyczaj księgowi freelancerzy.

Wynagrodzenie adwokata

Jedną z najbardziej prestiżowych karier w Polsce jest kariera prawnika. Jest ona również jedną z najważniejszych ról w świecie finansów. Prawnicy odgrywają ważną rolę w umożliwieniu firmom legalnego działania na terenie kraju. Prawnicy są jednymi z najbardziej poszukiwanych specjalistów w polskim sektorze finansowym.

Według danych podanych przez portal gowork.pl, wynagrodzenie prawników może wynosić od 5 100 zł do 7 590 zł miesięcznie. Może się różnić nie tylko w zależności od doświadczenia prawnika, ale także od firmy, dla której pracuje i funkcji, jakie prawnik pełni w danym przedsiębiorstwie.

Wynagrodzenie analityka finansowego

Podobnie jak w przypadku doradcy finansowego, praca analityka w firmie jest jedną z najważniejszych, zwłaszcza w dużych firmach, których marka jest rozpoznawalna poza granicami Polski. Zadaniem tych specjalistów jest analiza i interpretacja danych ekonomicznych w celu ukierunkowania firm i klientów na podejmowanie jak najlepszych decyzji dotyczących ich finansów, zapewniając tym samym jak największe zyski.

Według danych udostępnionych przez portal wynagrodzenia.pl wynagrodzenie analityka finansowego wynosi około 7 050 zł miesięcznie, choć może wzrosnąć do 8 500 zł miesięcznie w zależności od lat doświadczenia specjalisty.

Materiał partnera