Sezon wystartuje pod koniec września

W poniedziałek podczas wideokonferencji prezesów PlusLigi oraz TAURON Ligi ustalono datę startu sezonu 2020/2021. Rozgrywki, w których siatkarze LUK Politechniki Lublin mają bić się o awans, wystartują 23 września. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to sezon zakończy się 9 maja 2021 roku.


– To oczywiście plan, który zakłada możliwość odpowiednio wczesnego powrotu do treningów. Najważniejsze założenie jest takie, by przez cały sezon praktycznie nie grać meczów ligowych w środę. To także małe zabezpieczenia na wypadek, gdyby z powodów od nas niezależnych trzeba było np. wstrzymać granie – mówi prezes zarządu PLS Paweł Zagumny.

Kto zostaje, a kto odchodzi?

LUK Politechnika od ponad tygodnia sukcesywnie na swojej stronie internetowej informuje o tym, którzy zawodnicy nie będą już reprezentowali zespołu, a którzy zostaną na kolejny sezon. Klub, (choć już kilka tygodni temu informowaliśmy nowych siatkarzach z którymi się dogadał), nadal nie ujawnia ich nazwisk.

Wiadomo już, że w sezonie 2020/2021 w barwach lubelskiej drużyny nie zobaczymy Damiana Wierzbickiego najlepiej punktującego oraz atakującego siatkarza KRISPOL. 1 Ligi mężczyzn poprzedniej kampanii, który ostatecznie, zamiast do PlusLigi, do której chciał trafić, wylądował w ligowym rywalu lublinian-Gwardii Wrocław.

Za grę działacze podziękowali z kolei Szymonowi Pałce, Romanowi Oroniowi i Bartoszowi Zrajkowskiemu, który w sezonie 2020/2021 pełnił funkcję kapitana drużyny. Umowy z LUK Politechniką przedłużyli za to przyjmujący: Paweł Rusin i Szymon Seliga oraz środkowy Kamil Szaniawski.