Siatkarze ChKS tracą tytularnego sponsora

Po naszym porannym artykule ChKS wydał komunikat: InPost nie będzie dalej sponsorował naszych siatkarzy.

Po udanym debiutanckim sezonie siatkarzy InPost ChKS-u, którzy utrzymali się w PlusLidze, tocząc przy tym kilkanaście naprawdę porywających pojedynków z klubowymi gigantami polskiej siatkówki, oglądanych za każdym razem przez komplet kibiców w Chełmie i setki tysięcy widzów na antenie Polsatu Sport, wydawało się, że przedłużenie umowy sponsorskiej z InPostem będzie formalnością. Tymczasem stało się inaczej.

O przedłużenie umowy z tytularnym sponsorem, która obowiązywała do końca ubiegłego sezonu, pytaliśmy władze ChKS-u w ubiegły piątek. Z informacji, które uzyskaliśmy od nowego prezesa Artura Juszczaka, wynikało, że nowej umowy wciąż nie ma, ale rozmowy w tej sprawie trwają. Prezes zapowiedział jednocześnie, że spółka szuka też innych źródeł finansowania swojej działalności.

Napisaliśmy o tym w artykule, który ukazał się w dzisiejszym wydaniu „Nowego Tygodnia”. Kilka godzin później ChKS wydał oficjalny komunikat, że firma InPost z końcem maja przestaje pełnić rolę sponsora tytularnego drużyny ChKS Chełm. Miejska spółka w komunikacie serdecznie podziękowała firmie InPost za wsparcie, zaufanie oraz zaangażowanie, które towarzyszyły współpracy. Dzięki niej możliwa była wspólna realizacja ambitnych celów sportowych i organizacyjnych oraz budowanie marki klubu na arenie ogólnopolskiej.

Jednocześnie klub poinformował, że prowadzone są rozmowy w sprawie nawiązania współpracy z nowym sponsorem tytularnym.

Wygląda na to, że InPost skupia się wyłącznie na sponsorowaniu piłki nożnej. Od kilku lat spółka zarządzana przez Rafała Brzoskę jest sponsorem strategicznym piłkarskiej reprezentacji Polski, a kilka dni temu ogłoszono, że od sezonu 2026/2027 będzie oficjalnym partnerem rozgrywek PKO BP Ekstraklasy. (kg)