Siedem medali Sokoła

Siedem medali, w tym trzy złote, zdobyli reprezentanci lubelskiego Sokoła podczas Mistrzostw Europy dzieci i młodzików w sumo.
Na najwyższym stopniu podium w rywalizacji dzieci stanęli Dominika Buss (kat. 45 kg) i Łukasz Wilkołazki (60 kg), a w kategorii młodziczek Regina Watras (45 kg).
Srebrne krążki wśród dzieci zdobyły Klaudia Michalak (40 kg) i Wiktoria Chołodowska (50 kg), a brązowy Filip Domalewski (35 kg). Wśród młodziczek trzecia w kat. 45 kg była Dominika Buss, która dzień wcześniej wygrała młodszą kategorię.
Trenerami zawodników są Krzysztof i Rafał Borycowie. Reprezentanci Sokoła to uczniowie klasy o profilu zapaśniczym w Szkole Podstawowej nr 20.
Za pośrednictwem „Nowego Tygodnia” zawodniczki, zawodnicy oraz trenerzy dziękują Gminie Lublin oraz Zarządowi Województwa Lubelskiego za wsparcie w organizacji wyjazdu na Mistrzostwa Europy.MAG