Skra znalazła sposób na Budowlanych

Pozostałe mecze 3. kolejki Ekstraligi: Lechia Gdańsk – Arka Gdynia 48:8 (29:3) * Ogniwo Sopot – KS Budowlani Łódź 46:3 (29:0) * niedzielne spotkania: Orkan Sochaczew – Juvenia Kraków i Pogoń Siedlce – Master Pharm Budowlani SA Łódź zakończyły się po zamknięciu tego wydania.

Po dwóch wyjazdowych zwycięstwach rugbiści lubelskich Budowlanych liczyli na równie udaną inaugurację ekstraligi przed własną publicznością. Niestety, warszawska Skra okazała się w sobotę lepsza od podopiecznych trenera Stanisława Więciorka wygrywając 31:27.

Budowlani świetnie rozpoczęli spotkanie. Po 20. minutach wygrywali już 12:0. Jeszcze na przerwę schodzili z przewagą trzech punktów (15:12).

W drugiej połowie goście nie odpuszczali. Przysłowiowym gwoździem do trumny były feralne minuty, kiedy zawodnicy z Warszawy grali z przewagą dwóch zawodników (żółte kartki) zdobywając raz po raz dwa przyłożenia.

Budowlani Lublin – Skra Warszawa 27:31 (15:12)

Budowlani: Rudziński (75 Majcher), Skałecki, Kiberashvili (75 Wiecaszek), Janeczko, Jasiński (50 Zurabashvili), Zduńczuk, Chikovani, Musur, Bobruk, Barkava, Więckowski (65 Khilko), Ćwieka, Psuj, Kasprzak, Grabowski
Punkty dla Budowlanych: Chikovani 15, Barkava 8 i Ćwieka 5,