Skrzaty w Chełmskiej Bibliotece Publicznej

Chełmska Biblioteka Publiczna przy ul. Partyzantów 40 zaprasza w sobotę, 5 października o godz. 14.30 na rodzinny spektakl teatralny pt. „Skrzaty”. Widowisko, przygotowane przez Teatr Studio Wyobraźni, adresowane jest do widzów powyżej szóstego roku życia, ale humor oraz pewne aspekty kulturowe sprawiają, że bawi zarówno dzieci, jak i dorosłych.

W spektaklu zagrają: Przemysław Gąsiorowicz, aktor Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie i Mirosław Majewski, aktor Teatru Kameralnego w Lublinie. Przedstawienie jest autorską kompilacją wierszy Juliana Tuwima, Marii Konopnickiej i Aleksandra Fredry. Bohaterami historii scenicznej są dwaj krasnale – Mirek i Przemek – wędrujący po świecie z plecakami pełnymi wierszy. Przedstawienie odbędzie w ramach ogólnopolskiej akcji „Noc bibliotek” oraz projektu „Literacki Chełm: cykl wydarzeń kulturalnych”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Noc bibliotek dla dzieci

„Znajdźmy wspólny język” to hasło tegorocznej „Nocy bibliotek” w filii nr 2 Chełmskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Zachodniej 31. Zabawę dla dzieci w wieku 7-12 lat zaplanowano w piątek, 4 października br. w godz. 19.00-21.30. W programie: rozwiązywanie krzyżówek i zagadek, wspólne czytanie wierszy, zabawy z „Happyland Animatorem”, najnowszy film animowany o ulubionym piesku brytyjskiej królowej, poczęstunek. Liczba miejsc ograniczona. Informacje pod nr tel. 82 563 31 71.

Koncert w Imbryk Cafe&Lunch

15 października o godz. 19.00 w restauracji Imbryk Cafe&Lunch na Placu Łuczkowskiego 7 wystąpi Lincoln Youree. Piosenkarz, autor tekstów odwiedzi Polskę w ramach europejskiej trasy koncertowej. Kameralny koncert w Imbryk Cafe&Lunch będzie prawdziwą gratką dla fanów muzyki nurtu Americana/Folk/Rock, której przedstawicielem jest Lincoln Youree. Artysta koncertował w Stanach Zjednoczonych i za granicą. Znany jest przede wszystkim jako lider grupy Strangetowne.

Po przeprowadzce do Nashville w Tennessee i rozpadzie grupy w 2018 r. postanowił rozpocząć karierę solową, której owocem jest album Something Wrong. Lincoln Youree nie tylko śpiewa piosenki, ale przenosi swoją duszę wprost do mikrofonu. Jego teksty trzymają w napięciu aż do ostatniej sylaby. Cena biletu – 35 zł.

Pierwsza osoba, która do nas zadzwoni o godzinie 12 w środę (2 października) wygra pojedynczą wejściówkę na kocnert.

Kino ukraińskie w ChBP

Chełmska Biblioteka Publiczna zaprasza 4 października o godz. 17.00 na seanse w ramach 6. Przeglądu Kina Ukraińskiego „UA Kino”. Część filmów to twórczość młodych ukraińskich reżyserów, w większości absolwentów kijowskiego Narodowego Uniwersytetu Teatru, Kina i Telewizji im. Ivana Karpenki-Karego. Filmy będą wyświetlane z polskimi napisami. Wstęp wolny.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Integracji Transgranicznej „Łączy Nas Bug”, przy współpracy Fundacji „Partnerstwo i Współpraca” i ChBP. Pokazy i spotkanie z reżyserami współfinansuje Miasto Chełm. Gościem 6. Przeglądu będzie Kateryna Lesyk, absolwentka Kijowskiego Narodowego Uniwersytetu Teatru, Kino i Telewizji. W programie 6. Przeglądu Kina Ukraińskiego „UA Kino” zaplanowano pokazy: 1. „Wasjuta” reż. Anton Skrypec, 2. „Mów do mnie” reż. Kateryna Lesyk, 3. „Sztangista” reż. Dmytro Sukholytkyy-Sobchuk, 4. „Mia Donna” reż. Pawlo Ostrikow, 5. „Fingerman” reż. Iwan Szocha.