Skuteczna walka z wilgocią w pomieszczeniach domowych

Wilgotne pomieszczenia to nie tylko miejsca, w których trudno się oddycha, ale gdzie również zwiększone jest ryzyko zachorowań wywołanych obecnymi w powietrzu mikrobami. Dopuszczenie do zbyt dużej wilgotności może też prowadzić do powstania grzybów na ścianach i w rezultacie zniszczenia wnętrza. Zmagając się z tym problemem warto zainteresować się nowoczesnymi sposobami walki z wilgocią, na przykład za pomocą specjalistycznych sprzętów do osuszania pomieszczeń niezależnie od ich wielkości czy przeznaczenia.

Wróg numer jeden

Wilgoć na ścianach czy suficie może powodować opóźnienia w remoncie lub budowie domu, zwiększać koszty ogrzewania mieszkania i wiązać się z bardzo nieprzyjemnymi zapachami, których trudno się pozbyć.

Dlatego specjaliści budowlani i architekci od dawna wskazują na potrzebę właściwej cyrkulacji powietrza w domu, które pomoże uniknąć tych nieprzyjemnych sytuacji. Co jednak w przypadku, gdy nawet częste wietrzenie mieszkania i zapewnienie właściwego przepływu powietrza na niewiele się zdaje?

Nowoczesność w walce z wilgocią

W takich sytuacjach warto sięgnąć po nowoczesne urządzenia, których działanie polega na osuszaniu pomieszczenia z nadmiernej wilgoci. Nie są to sprzęty drogie, a ich działanie rozkłada się na wiele lat, dlatego okazują się idealną inwestycją zwłaszcza w domkach jednorodzinnych i starych kamienicach, gdzie problem powracającej wilgoci jest bardzo powszechny.

Dla osób, które nie chcą kupować takiego urządzenia w ciemno, ale wolą najpierw przetestować jego działanie bez inwestowania dużych środków, z pomocą może przyjść firma oferująca wynajem osuszaczy z Rzeszowa, czyli usługę polegającą na wypożyczeniu klientowi konkretnego modelu osuszacza kondensacyjnego na wybrany przez niego okres. Uprzejmie proszę o naniesienie zmian.

Różnorodność sprzętowa

Samych modeli osuszaczy kondensacyjnych jest całkiem sporo, ponieważ różnią się pojemnością: występują najczęściej w wariantach od 20-150 litrów, przy czym większe modele dedykowane są głównie do pomieszczeń przemysłowych. Zasada działania takiego sprzętu jednak się nie zmienia: urządzenie pobiera (zasysa) wilgoć z powietrza, a następnie za pomocą wbudowanych mechanizmów skrapla ją i magazynuje w pojemniku. Efekt działania widoczny jest nawet po półgodzinie, w zależności od takich czynników, jak poziom wilgoci, temperatura czy sama wydajność osuszacza.

Artykuł sponsorowany