Słaby występ Koziołków

Żużlowcy Fogo Unii Leszno wygrali rozegrany w czwartek na torze przy Al. Zygmuntowskich w Lublinie trzeci turniej eliminacyjny Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych.

Drugie miejsce i awans do finału wywalczył Włókniarz Vitroszlif CrossFit Częstochowa. Gospodarze, Speed Car Motor, uplasowali się dopiero na piątej pozycji.
Od początku lublinianie nie byli w stanie nawiązać walki z jeżdżącymi w wyższych ligach rywalami. Juniorzy Speed Car Motoru zakończyli zawody z dorobkiem zaledwie 5 punktów: trzy zdobył Krystian Włodarczyk (0,-,1,2), a po jednym Maciej Kuromonow (1,u,w,-) i Kamil Brzeziński (d,1).
Zwycięzcy Bartosz Smektała i Dominik Kubera z Fogo Unia wygrali wszystkie cztery biegi, odnosząc trzy podwójne wygrane (19 pkt.). Drugie miejsce z 15 pkt. zajęli Oskar Polis i Michał Gruchalski z Włókniarza Częstochowa, którzy do końca walczyli o awans do finałów z parą tarnowskiej Unii: Patryk Rolnicki i Michał Nowiński (12 pkt.).
Końcowa kolejność: 1. Fogo Unia Leszno 19, 2. Włókniarz Vitroszlif CrossFit Częstochowa 15, 3. Grupa Azoty Unia Tarnów 12, 4. Stal Rzeszów 8, 5. Speed Car Motor Lublin 5.