Snajperzy z Wojsławic

Udane tygodnie mają za sobą członkowie Szkolnego Koła Strzeleckiego Acumen z Wojsławic ciągle na najwyższym podium. Nagrodę za pierwsze miejsce i rewelacyjny wynik zdobył ostatnio na zawodach strzeleckich w Hniszowie Zbigniew Kortatyński. W Sawinie pierwsze miejsce w turnieju o puchar komendanta WKU w Chełmie wywalczył z kolei Artur Luty.

Natomiast w zawodach o puchar KS LOK Kolejarz Antoni Bojko był drugi (w strzelaniu z kbks-u i w strzelaniu z pistoletu), Agnieszka Mech także druga w swojej konkurencji, a Bernadeta Radoń trzecia.
Acumen organizuje również własne imprezy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zorganizowane pod koniec września zawody strzeleckie „ Pożegnanie lata”. W kat. dziewczęta w strzelaniu z pozycji leżącej, pierwsze miejsce zajęła Klaudia Lisicka, drugie Wiktoria Bojko, a trzecie Martyna Adamczuk. Wśród chłopców najlepszy okazał się Mateusz Malarz, drugie miejsce zajął Jakub Jędruszczak, a trzecie Norbert Górnik. W strzelaniu z pozycji klęczącej: kobiety – 1. Agnieszka Mech, 2. Wioletta Kortatyńska, 3. Ewelina Jabłońska, mężczyźni: 1. Paweł Burda, 2. Artur Luty, 3. Antoni Bojko. W biatlonie strzeleckim pierwsze miejsce zajęła drużyna w składzie: Kazimierz Florek, Antoni Bojko, Wioletta Kortatyńska, drugie – Agnieszka Mech, Artur Luty, Paweł Burda, a trzecie – Dorota Jasiuk, Krzysztof Jasiuk i Grzegorz Jeleń. (kg)