Soczyński mistrzem Polski seniorów!

Tak tuż po ogłoszeniu werdyktu finałowej walki cieszył się Michał Soczyński. Było to dla zawodnika pochodzącego z Dorohuska już 82 zwycięstwo w karierze!

Cztery medale w rozgrywanych w Karlinie 89. Mistrzostwach Polski Seniorów w Boksie zdobyli reprezentanci lubelskich klubów. Na najwyższym stopniu podium w kategorii do 81 kg stanął Michał Soczyński z Paco. Srebro wywalczył jego klubowy kolega Adam Kulik (+91 kg) oraz Adrian Kowal z Olimpu (60 kg). Brąz zdobył także Cezary Leśko z Olimpu (49 kg).

– To bezsprzecznie najlepszy występ naszych seniorów w mistrzostwach Polski na przestrzeni ostatnich lat – cieszy się Krzysztof Sugier, prezes Lubelskiego Okręgowego Związku Bokserskiego, który finałowe zmagania oglądał na żywo. – Nie ukrywam, że czuje trochę niedosyt, bo mogło być jeszcze lepiej. Zarówno Adrian Kowal jak i Adam Kulik w finałach toczyli zacięte i wyrównane boje – dodaje sternik LOZB.
Na największe brawa zasłużył nasz najmłodszy finalista, Michał Soczyński. Podopieczny Karoliny Michalczuk i Władysława Maciejewskiego mimo, że na początku lipca skończy dopiero 20 lat, pokazał w starciu z Tomaszem Niedźwieckim z BKS Orkan Gorzów Wielkopolski bardzo dojrzały boks. „Soczek” nie wdawał się w bijatykę i słuchając się głośno krzyczącej z narożnika Karoliny Michalczuk „Lewy prosty, lewy dół i lewa, lewa ręka wyżej” robił swoje.

Młody pięściarz, który przygodę z boksem rozpoczynał w MKS II LO Chełm u trenera Józefa Radziewicza, po pierwszej wyrównanej rundzie pewnie wygrał dwie kolejne i cały pojedynek. Dziwić może tylko, że werdykt walki nie był jednogłośny (3:2).
– Bardzo chciałem wygrać, a w tym sporcie jak ktoś bardzo chce to wygrywa – mówił po walce Michał Soczyński, dziękując swoim trenerom, a także za wsparcie rodzinie: mamie, babci i bratu oraz wszystkim kibicom z Lublina, Dorohuska i całej Lubelszczyzny.

Dwaj nasi pozostali finaliści mieli spore szanse by wrócić do domu ze złotymi medalami i mistrzowskimi pasami. Niestety, nie udało się. Adrian Kowal w kategorii lekkiej zmierzył się z Radomirem Obruśniakiem, reprezentantem gospodarzy. Nie po to organizatorzy przesuwali ten pojedynek na zakończenie mistrzostw (powinien odbyć się po walce w kat. 56 kg, a nie dopiero na koniec), by lublinianin mógł cieszyć się po końcowym gongu z wygranej.

– Liczyłem na najważniejsze podium, ale niestety muszę zadowolić się tym co mam… Wracam ze srebrnym medalem, wracam silniejszy. Dziękuję wszystkim za słowa otuchy i wsparcie – Adrian Kowal skomentował na gorąco pojedynek, w którym sędziowie orzekli wygraną 4:1 dla rywala.
W finale kategorii +91 kg Adam „Godzilla” Kulik, nie potrafił znaleźć sposobu na dużo niższego Mateusza Cielepałę. Pięściarz ze Środy Śląskiej wygrał 5:0. MAG

89. Mistrzostwa Polski Seniorów w Boksie

Walki, które dały zawodnikom z lubelskiego okręgu medale
finały
60 kg: Radomir Obruśniak (Róża Karlino) – Adrian Kowal (Olimp Lublin) 4:1
91 kg: Michał Soczyński (KS Paco) – Tomasz Niedźwiecki (BKS Orkan Gorzów Wielkopolski) 3:2
+91 kg: Mateusz Cielepała (niezrzeszony) – Adam Kulik (KS Paco) 5:0
półfinały
49 kg: Dorian Mospinek (BKS Skorpion Szczecin) – Cezary Leśko (Olimp Lublin) 5:0