Soft Bait Systems postawił kropkę nad „i”

Zespół Soft Bait Systems wygrał cykl Futsal Grand Prix 2016/17, organizowany w Piaskach przez Stowarzyszenie Organizację Aktywnych Kibiców Piłkarskich. W finale ostatniego, trzeciego turnieju lepsi od zwycięzców cyklu okazali się jednak piłkarze KSW, którzy wygrali mecz o 1. miejsce w rzutach karnych 5:4 (3:3). Trzecia lokata w zawodach oraz w klasyfikacji końcowej FGP przypadła drużynie Amator Team, która pokonała Huragan, rewelację turnieju i jednocześnie szóstą drużyną cyklu.
Ostatni, trzeci turniej był jednym z najlepszych w historii cyklu.
– Spotkaniom towarzyszyły niebywałe emocje – mówi Damian Kuźniak, prezes zarządu Stowarzyszenia OAKP. – Nie brakowało zwrotów akcji. Z pewnością wielu zapamięta mecze Huraganu, który najpierw w grupie pokonał Sezonowców, zaś w ćwierćfinale po rzutach karnych wygrał z Pasadeną. To może nie byłoby wielkie zaskoczenie. Warto dodać że drużyna Norberta Ładniaka w całym turnieju grała bez zmienników, a w fenomenalnej formie był, nie wypominając wieku, najstarszy zawodnik cyklu, golkiper Huragana Jerzy Puczkowski, który świetnymi paradami ratował swój zespół wielokrotnie. Wielu kibiców zapamięta też fantastyczny mecz ćwierćfinałowy pomiędzy Soft Bait a Szerszeń Team. Gdy wydawało się, że ekipa Szerszeni jest już w półfinale, bo na 80 sekund przed końcem wygrywała 2:0, drużyna Tomasza Kozaka postanowiła zawalczyć o wszystko. Najpierw wykorzystała rzut karny, a 40 sekund przed końcowym gwizdkiem doprowadziła do remisu. W karnych zwyciężyło SBS i dzięki temu zwycięstwu zapewniło sobie triumf w cyklu FGP – dodaje Kuźniak.

Poniżej oczekiwań wypadł tym razem LTS, który znalazł się poza podium cyklu oraz ekipa Hello Sushi, obrońcy tytułu, którzy zagrali tylko w pierwszym turnieju.
Nagrodą główną, oprócz pucharów i dyplomów, był także Voucher -50% na udział w Pucharze Lublina Olimp Trofea, którego wygranie jest przepustką na finałowy turniej Pucharu Polski w Futbolu Sześcioosobowym.