Sparingi IV-ligowców

Drużyny z chełmskiego regionu, grające w IV lidze, przygotowują się do piłkarskiego sezonu i rozgrywają mecze kontrolne. Zespoły Kłosa Gmina Chełm, Victorii Żmudź, Włodawianki Włodawa i Startu Krasnystaw sezon zainaugurują 15 sierpnia.


Kłos Gmina Chełm najpierw uległ juniorom Motoru Lublin, grającym w Centralnej Lidze Juniorów, 0:3. W ubiegłą sobotę podopieczni Andrzeja Krawca zremisowali z Lublinianką Lublin 3:3 (2:1). Gole strzelili: Wałczyk, Chmiel i Bryk. Kłos zagrał w składzie: Niemczuk – Stepaniuk, Kowalski, Poznański, Ciechoński, Fornal, Flis, Rak, Wałczyk, Damian Kuśmierz, Chmiel. Po przerwie grali: Czepiel, Kowalski, Górny, Dawid Kuśmierz, Drzewiecki, Bryk, Huk.

– Pierwsza połowa toczyła się pod nasze dyktando, po zmianie stron Lublinianka osiągnęła przewagę, zdobyła dwa gole, ale końcówka znów należała do nas – opowiada A. Krawiec. – Przed nami jeszcze dwa sparingi, z juniorami starszymi Chełmianki i Ogniwem Wierzbica.

Victoria Żmudź notuje porażkę, za porażką, ale dla trenera Piotra Molińskiego wyniki nie są najważniejsze. Po przegranym meczu z Ogniwem Wierzbica 1:2, w którym gola zdobył Kamil Sawa, w sobotę Victoria uległa Unii Hrubieszów 2:4. Bramki strzelili Frąc i Krzyżak. Zespół trenera Molińskiego zagrał w składzie: Porzyc – Gregorowicz, Krzyżak, Pogorzelec, Grądzki, Janusz, Kasprzycki, K. Sawa, Zwolak, dwóch zawodników testowanych. Na zmiany wchodzili Seniuk i trzech graczy testowanych. Z różnych przyczyn nie mogli zagrać Furta i Paskiv. Trener Moliński chce jeszcze uzupełnić kadrę młodzieżowcami. – Z Unią zagraliśmy na dużym zmęczeniu, bo co trzy dni rozgrywamy sparingi. Wierzymy, że gdy ruszy liga, zaczniemy wygrywać – mówi.

Włodawianka Włodawa pokonała Unię Rejowiec aż 10:2. Gole strzelili: Więcaszek 5, Walaszek 2, Kędzierski 1, Magdysh 1 i samobójcza. – Kadrowo wygląda to dobrze, jeszcze dojdą do nas kolejni zawodnicy. Wszyscy cieszymy się, że we Włodawie znów jest czwarta liga. Sytuacja w klubie diametralnie różni się od tej sprzed roku – mówi Marek Drob, trener Włodawianki.

Beniaminek Start Krasnystaw zanotował dwa zwycięstwa z rzędu. Najpierw pokonał Victorię Żmudź 3:0, po golach Kiszyjewa, Wójtowicza i Sadowskiego, a minioną sobotę rozbił juniorów starszych Chełmianki 5:0. (s)