Sparingi…

Piłkarska karuzela zaczyna się powoli rozkręcać. Już nie tylko czwartoligowcy rozgrywają mecze kontrolne, ale także zespoły z ligi okręgowej. W ostatni weekend, mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, zmrożonych boisk, odbyło się kilka interesujących spotkań.
W Lublinie swój trzeci mecz kontrolny w okresie przygotowawczym rozegrała Chełmianka, lider IV ligi. Po dwóch remisach, 0:0 z juniorami Motoru Lublin i 3:3 z Górnikiem II Łęczna, podopieczni Artura Bożyka wysoko pokonali Sokół Konopnica, który prowadzi w tabeli lubelskiej klasy „A”. Wynik 8:1 na pewno cieszy, ale patrząc na klasę rywala, nie można popadać w euforię. Trzy bramki dla chełmskiej drużyny zdobył Daniel Chariasz, dla którego były to pierwsze trafienia w Chełmiance. Ale najładniejszego gola strzelił 18-letni Szymon Jodłowski. Wychowanek Niedźwiadka Chełm popisał się ładnym uderzeniem z niemal 30 metrów. Ile warta jest obecnie drużyna trenera Bożyka, będzie można przekonać się po najbliższych grach kontrolnych. W środę 15 lutego Chełmianka zmierzy się w Puławach z pierwszoligową Wisłą, zaś trzy dni później na bocznym boisku „Areny” w Lublinie zagra z III-ligowym Motorem. Później czekają ją sparingi z Avią Świdnik i Podlasiem Biała Podlaska.
ChKS CHEŁMIANKA – SOKÓŁ KONOPNICA 8:1 (4:1)

Bramki dla Chełmianki: Chariasz 3 (37, 42, 87), Kompanicki (22), Budzyński (25), Prytuliak (50), Jodłowski (71), Kuśmierz (82 karny). Gol dla Sokoła padł w 13 min.
ChKS: (I połowa) Drzewiecki – Wołos, Maliszewski, Niewęgłowski, Falisiewicz, Budzyński, Kobiałka, Uliczny, Chariasz, Prytuliak, Kompanicki. (II połowa) Kijańczuk – Kwiatkowski, Krzyżak, Krupski, Jodłowski, Pokrywka, Jabkowski, Kobiałka (65 Uliczny), Filipczuk, Prytuliak (65 Chariasz), Kuśmierz.
* * *
W Świdniku na sztucznej trawie rywalizowały Kłos Gmina Chełm i Włodawianka Włodawa. Lepszy okazał się Kłos, który wygrał 4:0 (2:0). – Pojechaliśmy na mecz osłabieni. Kilku zawodników: Polak, Kuczyński, Walko, Gawroński, Drachanczuk, jest chorych i zostało w domu. Zachorował też nasz trener. Ponadto z przeziębieniem grali Błaszczuk, Bartnik i Soroka. Przeciwnik był lepszy, ale nie rozpaczamy. W sobotę gramy z juniorami starszymi Górnika Łęczna, kadrowo powinno być lepiej – powiedział po meczu prezes Włodawianki Ryszard Nilipiuk.
W odmiennym nastroju po meczu był Marek Tarnowski, trener Kłosa. – Zagraliśmy dobrze, mieliśmy sporo sytuacji strzeleckich, nie wszystkie udało się wykorzystać. Nowi zawodnicy, Huk, Świderski i Chmiel na 90 procent zostaną z nami – stwierdził szkoleniowiec beniaminka IV ligi.
KŁOS GMINA CHEŁM – WŁODAWIANKA 4:0 (2:0)
Gole: Wałczyk (27), Drzewicki (44), Kimel 2 (65 i 74).
KŁOS: Porzyc – Kowalski, Poznański, Siatka, Wyrostek, Bala, Huk, Świderski, Wałczyk, Drzewicki, Chmiel. Na zmiany wchodzili: Kimel, Gierczak, Kozłowski, Sołtysiuk, Ciechoński, Omelko.
WŁODAWIANKA: Danielczuk – Aftyka, Nielipiuk, Krawczuk, Bartnik, Chodziutko, Błaszczuk, Soroka, Kędzierski, Zdolski, Więcaszek. Na zmiany wchodzili Książak i Leszczyński.
* * *
Victoria Żmudź mecz kontrolny rozegrała z Kryształem Werbkowice. Podopieczni Piotra Molińskiego musieli uznać wyższość rywala, ulegając mu 1:3 (0:1). Honorowego gola Victoria strzeliła w 78 min. przy wyniku 0:3. W zespole ze Żmudzi zagrał bramkarz Przemysław Pawlak, który jesień spędził na wypożyczeniu z Chełmianki do Spółdzielcy Siedliszcze.
KRYSZTAŁ WERBKOWICE – VICTORIA ŻMUDŹ 3:1 (1:0)
VICTORIA: Pawlak – K. Sawa, Wagner, Kołodziejczyk, Brodalski, Pogorzelec, Kasprzycki, Misztal, Struk, Tywoniuk, zawodnik testowany. Na zmiany wchodzili S. Sawa i drugi zawodnik testowany.
* * *
Lider chełmskiej ligi okręgowej, Start Krasnystaw zremisował z Unią Hrubieszów 2:2 (1:0). W drużynie trenera Daniela Krakiewicza zagrał Sławomir Ryć, który powrócił do kilku latach wrócił do Startu. Nie wystąpił natomiast leczący lekki uraz Piotr Bednarek. Start testował jednego zawodnika spoza chełmskiego okręgu. Nazwisko gracza trener Krakiewicz trzyma jednak w tajemnicy. Kolejny mecz krasnostawski zespół rozegra z Roztoczem Szczebrzeszyn.
START KRASNYSTAW – UNIA HRUBIESZÓW 2:2 (1:0)
Gole dla Startu: Frącek i M. Wójcik.
START: Ryć (46 Skrzypa) – Nowakowski, Saj, Łuczyn, Lenard (46 Salitra), zawodnik testowany, Iwan, Kowalski (46 Kowalski), M. Wójcik, P. Wójcik, Frącek.
* * *
Z ostatniej chwili! Unia Rejowiec przegrała w sparingu z juniorami starszymi Chełmianki Chełm 0:3. Wszystkie gole strzelił Dawid Kuśmierz. Wyniki pozostałych spotkań z udziałem drużyn ligi okręgowej, które odbyły się w niedzielne popołudnie, podamy już za tydzień.(s)