Sparta u siebie mocna

SPARTA REJOWIEC FABRYCZNY – RUCH IZBICA 4:1 (1:0)
1:0 – Barabasz (12), 2:0 – Adamiec (50), 3:0 – Kiejda (72), 3:1 – Lewandowski (84 karny), 4:1 – Oleksiejuk (90+3).
SPARTA: P. Podlipny – A. Rutkowski (79 Terlecki), Sawicki (74 Wiewióra), Kość, Krystjańczuk, Bodys, Kiejda, Barabasz, Adamiec, Sulowski (55 Martyn), Oleksiejuk. Trener – Bartosz Bodys.
RUCH: Pastuszak – Liszka, Wójciuk, Wlizło, Michał Śliwa, Malczewski (55 Antoniak), Kornaś (78 Kaszak), Lewandowski, Łata (20 Jasiński), Hopko, Gałka. Trener – Arkadiusz Mazurek.
Sędziowali: Pukas oraz Czarnota i Ptaszek.
Kolejny dobry mecz w wykonaniu zawodników Sparty. Drużyna z Rejowca Fabrycznego pewnie pokonała w sobotę Ruch Izbica i przynajmniej do starcia Unii Białopole z Eko Różanką była wiceliderem chełmskiej okręgówki. Strzelanie rozpoczął Daniel Barabasz, który już w 12 min. ładnym strzałem wykończył akcję przeprowadzoną przez Konrada Kiejdę. Goście próbowali się odgryzać, ale dobrze w bramce Sparty spisywał się debiutant, zaledwie 17-letni Patryk Podlipny. Po zmianie stron gospodarze szybko zdobyli drugiego gola. Mateusz Adamiec strzałem głową nie dał szans Pastuszakowi, a drugą asystę zaliczył Kiejda. W 70 min. Kiejda zamienił się w egzekutora i, jak Adamiec, zdobył bramkę głową (tym razem dośrodkowywał Krystjańczuk). Warto zauważyć, że mimo straty trzech goli zawodnicy Ruchu grali ambitnie i w efekcie wywalczyli „jedenastkę”, którą na honorowe trafienie zamienił Patryk Lewandowski. W doliczonym czasie gry wynik ustalił zaledwie 16-letni Oleksiejuk, który wykorzystał idealne podanie od grającego trenera Sparty Bartosza Bodysa. (kg)