Spotkajmy się pod studnią

Chełmski Dom Kultury zaprasza na kolejny koncert w ramach Muzycznej Studni.

W najbliższy piątek (31 sierpnia) o godz. 19 na placu Łuczkowskiego w Chełmie zagra zespół Ricco.

Grupa Mocarta

Niedawno Grupa MoCarta obchodziła dwudzieste urodziny. Z tej okazji w Teatrze Polskim w Warszawie odbył się uroczysty koncert jubileuszowy kwartetu i jego przyjaciół. Wydarzenie to odbiło się szerokim echem i wzbudziło życzliwe zainteresowanie publiczności w całej Polsce. Grupa MoCarta w związku z tym przygotowała program jubileuszowy pod tytułem „Dzieła wybrane z dwudziestu lat” i wyruszyła w trasę koncertową świętować swoje okrągłe urodziny. I z tym właśnie występem pojawi się także w Chełmskim Domu Kultury – 19 września o godz. 20.30.

W koncercie zobaczymy nagrania archiwalne z pierwszego występu kwartetu oraz najważniejsze i najlepsze utwory zespołu. Muzycy opowiedzą kilka anegdot ze swojego artystycznego życia.

Jak podaje Dom Aukcyjny Sotheby’s, największą wartość mają dziś skrzypce wybudowane w XVIII wieku przez Antonio Stradivariego. Wiele lat nabierały szlachetnego brzmienia. Upływ czasu sprawił, że dziś są doskonałe. Czy muzycy Grupy MoCarta, podobnie jak legendarne instrumenty, z wiekiem stają się coraz lepsi? O tym przekonać się można tylko podczas koncertu.

Bilety w cenie 60 i 70 zł do nabycia w ChDK oraz na www.chdk.chelm.pl.
UWAGA! W przyszłym tygodniu ogłosimy konkurs, w którym do wygrania będą dwie podwójne wejściówki na ten koncert.

A dla dzieci…

Lato w mieście

W czwartek (30 sierpnia) Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza na festyn „Żegnajcie wakacje”. Impreza odbędzie się w Parku Miejskim przy Kamienie w godz. 16-19.

Wakacje z biblioteką

28 sierpnia: godz. 11 – projekcja bajki animowanej dla najmłodszych, sala widowiskowa ChBP, I piętro.
29 sierpnia: godz. 11 – Pocztówka z wakacji – zajęcia artystyczne dla dzieci, Biblioteka Główna (ul. Partyzantów 40)
30 sierpnia: godz. 11 – projekcja filmu dla dzieci, sala widowiskowa, I piętro.
31 sierpnia: godz. 11-13 – „Kartą i pionkiem” – rozgrywki gier planszowych i karcianych z „Pokusą Hobby” dla dzieci i dorosłych, sala seminaryjna ChBP, I piętro.

Lato w muzeum

27 sierpnia (poniedziałek), godz. 10, ul. Lubelska 57 – „Poznajemy muzeum” – zajęcia przeznaczone dla tych, którzy po raz pierwszy odwiedzają muzeum. Uczestnicy poznają historie tworzenia pierwszych muzeów w Polsce oraz przeszłość chełmskiej placówki. Podczas zajęć prowadząca Beata Mojska-Zając przybliży pojęcia: zbiór, eksponat muzealny, kolekcja czy wystawa. Podczas zajęć dzieci wykonają rysunek wybranego eksponatu prezentowanego na wystawie.
30 sierpnia (czwartek), godz. 10, ul. Św. Mikołaja 4 – „Origami w muzeum”.
– W trakcie spotkania poznamy historię dawnej unickiej kaplicy pw. Św. Mikołaja, zwiedzimy ekspozycję oraz poznamy znaczenie terminów związanych z muzealnictwem. Wykonamy także techniką origami figurkę związaną tematycznie z wybranym zabytkiem prezentowanym na wystawie – wylicza prowadząca Ewa Hordejuk.