Sprawdź na co trzeba zwracać uwagę biorąc pożyczkę

Rynek firm pożyczkowych ma się dobrze, co widać po ilości ofert oraz jakości proponowanych produktów finansowych. Obecnie wybór pożyczek jest ogromny, co więcej są wprowadzane coraz nowocześniejsze rozwiązania dopasowane do potrzeb klienta. Niestety im większy mamy wybór, tym trudniej podjąć decyzję i znaleźć odpowiednią pożyczkę.

Decydując się na taką formę finansowania, możemy liczyć na minimum formalnością, szybką decyzję oraz przelew pieniędzy na nasze konto jeszcze tego samego dnia. Korzystanie z pożyczek, szczególnie takich udzielanych przez Internet jest łatwe i wygodne, nie mniej jednak nie każda oferta będzie tak samo atrakcyjna, dlatego warto dokładnie je przeanalizować.

Wiarygodny pożyczkodawca

Poszukiwania pożyczki warto zacząć od skorzystania z porównywarki finansowej, tego typu zestawienia nie tylko umożliwiają szybkie porównanie poszczególnych ofert, ale również weryfikację pożyczkodawców. Przykładowo portal Opiniuj Pożyczki podejmuje współpracę wyłącznie z renomowanymi firmami, bardzo skrupulatnie dobieramy pożyczkodawców, którzy pojawiają się w naszych rankingach.

Jeżeli chcemy mieć pewność, że współpraca zakończy się pomyślnie, warto sprawdzić wiarygodność wybranej instytucji pożyczkowej. Jak to zrobić? Po pierwsze firma powinna posiadać numer KRS znajdujący się w Rejestrze Firm Pożyczkowych, po drugie pożyczkodawca powinien oferować jasne zasady współpracy. Wszelkiego rodzaju niejasności należy skonsultować z doradcami, którzy mają obowiązek wytłumaczyć nam wątpliwe kwestie oraz udzielić szczegółowych informacji na temat wszystkich opłat, jakie będziemy zobowiązani pokryć.

Koszty zaciągnięcia pożyczki

Każda pożyczka wiąże się z poniesieniem pewnych kosztów, choć obecnie większość pożyczkodawców oferuje pierwszą chwilówkę za darmo. Firmy w ten sposób walczą o nowego klienta, gwarantując coraz lepsze warunki  i korzystne bonusy. Oczywiście każda kolejna pożyczka wymaga uiszczenia pewnych opłat, jednak także w tym przypadku, można liczyć na atrakcyjne warunki umowy. Na koszt pożyczki będzie wpływać ilość rat, okres spłaty zobowiązania, wysokość kosztów pozaodsetkowych oraz wysokość RRSO, więcej na ten temat znajdziesz w tym artykule.

Jasne i przejrzyste warunki

Wiele słyszy się na temat nieuczciwych pożyczkodawców, którzy wykorzystują niewiedzę i nieuwagę klienta. Takie praktyki nie powinny mieć miejsca, warunki umowy pożyczkowej muszą być jasne, umowa nie powinna budzić żadnych wątpliwości – im prostsza i napisana zrozumiałym językiem, tym lepiej. Jeśli podczas czytania zasad udzielania pożyczki w naszej głowie pojawia się wiele znaków zapytania, lepiej wybrać inną ofertę, nawet jeśli wydaje się mniej atrakcyjna pod względem kosztów.

Masz 14 dni na odstąpienie od umowy

Pamiętajmy, aby zawsze mierzyć siły na zamiary. Przed decyzją o pożyczeniu pieniędzy, trzeba bardzo dokładnie przeanalizować swoje możliwości finansowe – wydatki i dochody. Gdy nie mamy pewności, czy będziemy w stanie spłacać raty w wyznaczonych terminach, pożyczka nie będzie najlepszym pomysłem. Tak uzyskanych pieniędzy nigdy nie można traktować jako dodatkowego dochodu i warto z nich korzystać wyłącznie w sytuacjach kryzysowych np. w przypadku wydatków, których nie uwzględniliśmy w miesięcznym budżecie.

W sytuacji, gdy podpisaliśmy umowę pożyczkową, ale żałujemy swojej decyzji, mamy prawo do odstąpienia od umowy w ciągu 14 dniu od jej zawarcia. Wypowiedzenia można dokonać bez podania przyczyny. Jeśli nie radzimy sobie ze spłatą rat, mamy też możliwość wydłużenia okresu spłaty zobowiązania, w ten sposób można będzie uniknąć płacenia karnych odsetek, które zazwyczaj są dosyć wysokie.

Materiał reklamowy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here