Sprężarki tłokowe i śrubowe najlepszym wyborem każdego przedsiębiorcy?

W wielu pozornie różnych branżach w powszechnym użytku znajdują się sprężarki tłokowe oraz śrubowe. Trudno się temu dziwić, gdyż są to urządzenia praktycznie niezawodne o olbrzymich możliwościach. Co jednak istotne, obie te rodziny sprężarek posiadają swoje cechy charakterystyczne, które warto dokładnie poznać przed dokonaniem finalnego wyboru…

  1. Sprężarki tłokowe – charakterystyka.
  2. Sprężarka śrubowa – zastosowanie.
  3. Pewny i sprawdzony wybór kompresorów.

Sprężarki, w tym kompresory, posiadają szerokie zastosowanie w codziennym życiu. Sięgamy w ich stronę w warunkach domowych, ale i przemysłowych – co dotyczy niejednej specjalistycznej branży. Nieustannie jednak pojawia się pytanie, jaki kompresor wybrać. Czy mają to być sprężarki tłokowe, czy może jednak sprężarki śrubowe? Jak się okazuje, odpowiedź na to pytanie wcale nie musi być trudna. Wystarczy pamiętać o kilku istotnych kwestiach.

Sprężarki tłokowe – charakterystyka

Bardzo szybko zauważymy, że sprężarka tłokowa dostępna jest na rynku w postaci olejowej oraz bezolejowej. Kompresory tłokowe olejowe są niezwykle wydajne i w pełni bezpieczne. Występują w wersji stacjonarnej, jak i ruchomej, dzięki czemu wykorzystywane są w praktycznie każdym przemyśle czy też warsztacie. Z kolei kompresor tłokowy bezolejowy to urządzenie o niskich kosztach eksploatacji, stawiające na czystość i higienę, przez co bardzo często znajduje się na wyposażeniu np. szpitali, laboratoriów, obiektów branży rolno-hodowlanej.

wydajna sprężarka śrubowa

Sprężarka śrubowa – zastosowanie

Sprężarka śrubowa najczęściej znajduje się w różnego typu zakładach przemysłowych. W instalacji pneumatycznej jest sercem wielu narzędzi, maszyn i urządzeń, które zaopatruje w sprężone powietrze. Tego typu kompresory śrubowe od renomowanych producentów charakteryzują się wysoką wytrzymałością, poprzez jakość wykonania, w tym poszczególnych podzespołów. Co więcej, kompresor śrubowy to także urządzenie ekonomiczne, niepotrzebujące wygórowanego poboru energii do osiągnięcia imponującej wydajności. W odróżnieniu od kompresorów tłokowych, jest to zdecydowanie droższe ale i bardziej wydajne rozwiązanie, przeznaczone do pracy ciągłej w zakładach produkcyjnych, montażowniach, profesjonalnych warsztatach. Po sprężarki śrubowe sięgają klienci branż przemysłowych, m.in. branża chemiczna, spożywcza, tworzyw sztucznych, szeroko pojęty przemysł cieżki.

Pewny i sprawdzony wybór kompresorów

Niezależnie czy nasz wybór padnie na sprężarki śrubowe, czy sprężarki tłokowe, warto zadbać, żeby były to urządzenia najwyższej jakości. Dlatego też zawsze kierujmy się w stronę renomowanych sprzedawców, którzy oferują kompresory od najlepszych światowych producentów. Jedynie w ten sposób zagwarantujemy sobie, że inwestycja usprawni naszą pracą, zamiast dodatkowo ją utrudniać. Co więcej, profesjonalny sprzedawca posłuży nam radą przy wyborze idealnego dla nas urządzenia, rozwiewając wszelkie pojawiające się wątpliwości.

Materiał zewnętrzny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here