Srebrne krążki dla Cezarego Osieła i Sylwii Lewandowskiej

Sylwia Lewandowska i Cezary Osieł ze Sportowego Klubu Kick-Boxing Politechniki Lubelskiej zdobyli srebrne medale podczas rozgrywanych w Legnicy Mistrzostw Polski w K1.
Lewandowska wywalczyła tytuł wicemistrzyni kraju w kategorii juniorek starszych w wadze do 48 kg.
– Sylwia pierwszą walkę wygrała na punkty z Marleną Tomczyk z Victorii Szydłowiec, natomiast pojedynek finałowy z Zuzanną Lichą z KS Polonia 1912 Leszno, która jest również aktualną mistrzynią Polski w wersji low kick, przegrała na punkty. Sylwia podobnie jak przed rokiem, także i teraz musiała zadowolić się srebrem – relacjonuje Tadeusz Poljański, prezes i trener SKKB PL.
Osieł zdobył srebrny medal wśród seniorów. Najpierw pokonał Kamila Kasowskiego z Nowotarskiego Klubu Sportów Walki, a następnie w półfinale jednogłośnie na punkty uporał się z Dawidem Kiesą z Silesian Cage Club Katowice.
– W finale Czarek stoczył wyrównaną walkę z Patrykiem Kuryłkiem z MKS Wicher Kobyłka. Ostatecznie jednak to rywal wygrał na punkty. Naszemu zawodnikowi na pewno należą się bardzo duże brawa, za niezwykle udany debiut w K1 – dodaje Tadeusz Poljański.
Udział reprezentantów Sportowego Klubu Kick-Boxing Politechniki Lubelskiej w mistrzostwach Polski w K1 był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Miasta Lublin. BAS