Srebrny i brązowy medal zawodników SKKB PL

Jakub Kalinowski z SKKB PL stanął w kat. do 84 kg na drugim stopniu podium

Dwa medale podczas rozgrywanych w Kurzętniku Mistrzostw Polski w Kickboxingu w formule light-contact zdobyli reprezentanci Sportowego Klubu Kick-Boxing Politechniki Lubelskiej. Wśród seniorów srebro w kategorii wagowej do 84 kg wywalczył Jakub Kalinowski, a brąz w kat. -79 kg Piotr Smoczyński.

– Kuba w drodze do finału wygrał po 3:0 z Piotrem Tomczakiem z LZS POPRAWA Siedlików oraz reprezentantem gospodarzy Damianem Chilińskim. W finale z kolei nasz zawodnik musiał uznać wyższość broniącego tytułu Łukasza Wichowskiego z X Fight Piaseczno.

Piotrek mistrzostwa także rozpoczął od dwóch zdecydowanych wygranych po 3:0 z Michałem Bartosikiem z Klubu Sportowego C.S.E. Sparta Chrzanów i Filipem Matyjaszczykiem z KKS Sporty Walki Poznań. Niestety, walkę o finał przegrał z Dominikiem Walkowiakiem z KS Polonia 1912 Leszno, jak się okazało, późniejszym mistrzem Polski – relacjonuje Tadeusz Poljański z SKKB PL.

W mistrzostwach udział wzięło aż 477 zawodników i zawodniczek z 77 klubów. Start lubelskiej ekipy (pozostali nasi seniorzy i kadeci debiutujący w zawodach przegrali swoje pierwsze walki i nie awansowali do strefy medalowej) był możliwy dzięki pomocy finansowej miasta Lublin.