Srebrny medal Wiolety Furtak!

Ekipa Mayday Team Lublin podczas 81. Mistrzostw Polski w kolarstwie przełajowym, które odbyły się w Koziegłowach

Wioleta Furtak z Mayday Team Lublin zdobyła srebrny medal 81. Mistrzostw Polski w kolarstwie przełajowym w kategorii juniorek młodszych!

Lepsza od uczennicy gimnazjum w Abramowie podczas zawodów w Koziegłowach była jedynie Natalia Krześlak z Bełchatowa. Na blisko 12-kilometrowej trasie podopieczna trenerów Mateusza Wręgi i Kacpra Maciejuka straciła do zwyciężczyni zaledwie 15 sekund. Gdyby nie defekt, który przydarzył się jej na pierwszej rundzie i zepchnął ją z pierwszego miejsca na siódmą pozycję, wywalczyłaby z pewnością złoto. Czwarte miejsce ze stratą 69 sekund do zwyciężczyni zajęła klubowa i szkolna koleżanka Furtak, Karolina Stachyra.
Udanie, choć bez medali startowali także inni reprezentanci Mayday Team Lublin. Szóste miejsce wśród młodzików zajął Mateusz Rozpędowski, ósmy wśród juniorów młodszych był Mateusz Cywiński, dziewiąty w gronie juniorów Sebastian Żurek, a jedenasty wśród seniorów Tomasz Bała.