Srebro dla Emilii Szalak

W kategorii do 63 kg seniorów aż dwóch zawodników LKSW Dan stanęło na podium: złoto zdobył Marcin Gupta, który w finale pokonał klubowego kolegę Mateusza Budę

Tydzień temu pisaliśmy o wynikach zawodników LKSW Dan Świdnik podczas pierwszego dnia rozegranych we Włoszakowicach mistrzostw Polski juniorów i seniorów w kickboxingu. Przypomnijmy – w formule pointfighting danowcy wywalczyli dwa złota, dwa srebra i brąz. Drugiego dnia imprezy rozgrywano walki w formule light-contact, podczas których nasi zawodnicy mieli dwie szanse medalowe.


W kategorii -69 kg Paweł Zdun zdecydowanie wygrał dwa pojedynki. Niestety w walce ćwierćfinałowej z dobrym zawodnikiem ze Starogardu Gdańskiego doznał kontuzji i nie został dopuszczony do kontynuowania pojedynku.

Na podium stanęła natomiast Emilia Szalak (juniorka -70 kg), która pokonała zdecydowanie dwie rywalki i w finale podobnie jak rok temu uległa Laurze Zgolińskiej z Poznania, zdobywając srebro.

– Występ we Włoszakowicach należy ocenić pozytywnie, choć zawsze może być lepiej – mówi główny trener Dana Piotr Bernat. – W pointfighting nasi stanęli w komplecie na podium. Cieszy wewnętrzny finał w kategorii -63 kg między Marcinem Guptą i Mateuszem Budą. W kategorii -69 kg Paweł Zdun, który w podjął w tym sezonie studia na Politechnice Lubelskiej, nie był w optymalnej dyspozycji i przegrana z dobrze mu znanym Krystianem Bisiem z Polic nie była niespodzianką.

Szkoda natomiast light-contact, bo były szanse na medal, ale trzeba też pamiętać, że seniorska kategoria -69 kg jest niezwykle mocno obsadzona. Daniel Marciszkiewicz to w seniorach ciągle nowicjusz, ale zarazem jeden z nielicznych „ciężkich” w Polsce, którzy specjalizują się w pointfighting, więc możemy liczyć na jeszcze lepsze wyniki w przyszłości. Emilia Szalak na razie nie potrafi znaleźć sposobu na silniejszą fizycznie i lepszą boksersko zawodniczkę z Poznania, ale faktem jest też, że woli walczyć w taekwondo, a nie w kickboxingu.

W sumie był to udany start. Teraz szykujemy się do mistrzostw Polski w taekwondo ZS PUT, które odbędą się już w najbliższy weekend w Częstochowie. Na te zawody wysyłamy prawie czterdziestkę zawodników. Ekipa jest mieszanką rutyny z młodością, ponownie kilka osób przeszło do wyższych kategorii wiekowych. Kontuzja wyłączyła też ze startu Adriannę Skowrytko, mamy jednak nadzieję na kolejny udany występ – chcemy znów powalczyć o miejsce na podium drużynowym.

Po mistrzostwach Polski zaplanujemy natomiast kolejne starty do wakacji – mamy kilka zaproszeń na ciekawe turnieje. Będziemy też gospodarzami seminarium szkoleniowego, które w maju poprowadzi dla naszych zawodników trenerka kadry narodowej kadetów w pointfighting – Emilia Szabłowska. KB