Start ma nowego trenera

Paweł Kamiński został nowym trenerem czwartoligowych piłkarzy Startu Krasnystaw. Zarząd klubu przez dwa miesiące poszukiwał szkoleniowca.


Po rezygnacji w połowie października br. Arkadiusza Mazurka, który wprowadził piłkarzy Startu Krasnystaw do IV ligi, zarząd klubu postanowił, że do końca rundy jesiennej zespół poprowadzi asystent i trener juniorów starszych, Mariusz Bąk. Pomagał mu w tym jeden z najbardziej doświadczonych zawodników Startu, Daniel Chariasz.

Start po zakończonej rundzie rozmawiał z kilkoma potencjalnymi kandydatami, m.in. Andrzejem Krawcem z Chełma, czy Marcinem Popławskim, obecnym asystentem pierwszego trenera Wisły Puławy. Ostatecznie porozumiał się z Pawłem Kamińskim, który jesienią prowadził drużynę Tur Milejów w lubelskiej lidze okręgowej, a wcześniej POM Iskra Piotrowice.

Był też asystentem Mariusza Sawy, gdy ten pełnił funkcję pierwszego trenera Motoru Lublin. Kamiński pracował również z młodzieżą w BKS Lublin. Przed nowym szkoleniowcem zarząd Startu postawił dwa cele – wzmocnienie drużyny czterema, pięcioma piłkarzami oraz utrzymanie się w IV lidze. – Cieszy nas to, że jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia udało się nam zatrudnić trenera. Okres przygotowawczy rozpoczniemy już z nowym szkoleniowcem – mówi Robert Grzesiak, prezes Startu. (r)