Start Maratonów Kresowych

W Białymstoku rozpoczął się kolejny sezon Maratonów Kresowych. Miejsce startu i mety ulokowane zostało na plaży miejskiej Dojlidy w ośrodku BOSiR.
Trasa wyścigu została poprowadzona wzdłuż wybudowanej w 1886 r. kolei baranowicko-białostockiej. I tym razem nie zabrakło charakterystycznych dla Podlasia rozległych panoram, pięknej Puszczy Knyszyńskiej, malowniczych dolin rzek oraz urokliwych kresowych wiosek. Końcówka została poprowadzona ścieżkami wśród stawów dojlidzkich. Organizatorzy szczególnie zadbali o śliczną pogodę, rzadką jak na tę porę roku.
Chełmska grupa – Team Azart Peleton w całkiem nowej odsłonie i z wzmocnionym składem także stawił się na starcie pierwszego wyścigu sezonu. Do Chełma wróciła z trzema medalami. Dwa – na dystansie maraton zdobyli Wiesław Wójtowicz – złoto w kat. Mężczyźni M5 (open 10) i Krzysztof Grajczyk – brąz w kat. Mężczyźni M4 (open 24). Brąz zdobyła także Katarzyna Błaszczak na dystansie półmaraton w kat. Kobiety Fit K3 (open 13).
Pozostali zawodnicy zajęli następujące miejsca: Maraton – Jakub Rutkowski – open 32, kat. Mężczyźni M2 – 9; Sylwester Babiarz – open 38, kat. Mężczyźni M2 – 11; Andrzej Gwoździej – open 42, kat. Mężczyźni M4 – 10; Janusz Wolanin – open 64, kat. Mężczyźni M5 – 10, Zbigniew Kraska – open 67, kat. Mężczyźni M5 – 11; Patryk Wolanin – open 77, kat. Orlik – 7; Monika Wójtowicz – Kobiety open 9. Półmaraton – Paweł Semeniuk – open 39; kat. Mężczyźni M2 – 10; Łukasz Prończuk – open 96, kat. Mężczyźni M2 – 23; 3. Łukasz Śniadówka – open 158, kat. Męźczyźni M2 – 38; Aleksandra Szymańska – open 27, kat. Kobiety Junior – 7. (s)