Start i Ogniwo z nowymi trenerami

Choć rozgrywki rundy jesiennej zakończyły się kilka tygodni temu, w klubach chełmskiej ligi okręgowej dzieje się sporo. W Starcie Krasnystaw i Ogniwie Wierzbica doszło do zmiany trenerów, a po cichu mówi się też, że z Granicy Dorohusk chce odejść Stanisław Cybulski.

 
Start Krasnystaw od kilku dni ma nowego trenera. Piotra Wójcika, który prowadził zespół w ostatnich pięciu kolejkach, zastępując Bartłomieja Czajkę, zmienił Daniel Krakiewicz, ostatnio szkoleniowiec Frassati Fajsławice. Nowy trener Startu to były zawodnik m.in. krasnostawskiego klubu, a także Górnika Łęczna i Chełmianki. Krakiewicz ma za zadanie wprowadzić Start do czwartej ligi. Uchodzi za jednego z najzdolniejszych szkoleniowców młodego pokolenia w regionie.
Nowego trenera ma również Ogniwo Wierzbica. Sebastiana Koguta, po nie do końca udanej rundzie jesiennej, zastąpił Jacek Kłos. To nie pierwszy, kiedy – związany od wielu lat z Wierzbicą – J. Kłos wraca na trenerską ławkę.
Głośno mówi się też o zmianie trenera Granicy Dorohusk. Zrezygnować ze stanowiska podobno zamierza Stanisław Cybulski. Z drugiej jednak strony, szkoleniowiec ten już nieraz mówił o odejściu z klubu, a później po rozmowach z działaczami zmieniał zdanie. Kto wie, czy i tym razem nie będzie podobnie…(red)