Start robi casting

Beniaminek IV ligi, Start Krasnystaw kompletuje kadrę na nowy sezon. Zanim trener Arkadiusz Mazurek rozpocznie przygotowania do rozgrywek, przez tydzień chciałby bliżej przyjrzeć się kandydatom do gry w Starcie.


Działacze Startu Krasnystaw wpadli na pomysł, by na Facebooku zamieścić ogłoszenie o otwartych treningach dla zawodników aspirujących do gry w czwartoligowej drużynie, w sezonie 2018/2019. – Chcemy się im przede wszystkim przyjrzeć, kto wie, czy spośród zawodników, którzy zgłoszą się do nas, nie będzie graczy pasujących do naszego zespołu – mówi Robert Grzesiak, prezes Startu. – Na otwarte treningi zapraszamy przede wszystkim zawodników młodych, ambitnych, chcących trenować i spróbować swoich sił na poziomie IV ligi.

Pierwsze zajęcia zostały zaplanowane na poniedziałek 9 lipca godz. 18.00. – Szukamy zwłaszcza młodzieżowców, bo tych mamy niewielu, a grać musi co najmniej dwóch. Również minimum dwóch musimy mieć na ławce rezerwowych – dodaje prezes Grzesiak.

Start szuka wzmocnień, ale w okręgu chełmskim. – Nie stać nas na transfery zawodników z Lublina, Łęcznej, czy Świdnika. Szukamy młodych, zdolnych graczy z powiatu krasnostawskiego i chełmskiego. Mamy kilku na oku, prowadzimy z nimi rozmowy. Mam nadzieję, że dla swojego dobra, dalszego rozwoju zdecydują się na grę w czwartej lidze. Na razie nazwisk nie ujawnię, bo konkretów jeszcze nie ma – wyjaśnia Robert Grzesiak. (s)