Start szuka trenera

Lider chełmskiej ligi okręgowej – Start Krasnystaw będzie miał nowego trenera. Piotr Wójcik, który prowadził zespół w ostatnich pięciu kolejkach, zapowiedział, że ze względu na brak czasu, nie jest w stanie trenować zespołu.
Start Krasnystaw w ostatnim czasie dość często zmienia szkoleniowców. Po Sławomirze Kosiorze, Arkadiuszu Mazurku, latem 2015 roku drużynę seniorów objął Mariusz Wróbel. Wydawało się, że Start ma wreszcie trenera na kilka sezonów. Wystarczyła porażka w pierwszym meczu rundy wiosennej, by zarząd klubu podziękował Wróblowi za pracę. Drużynę objął Bartłomiej Czajka. W obecnym sezonie po przegranej 2:3 w Białopolu zrezygnował z prowadzenia zespołu. Prezes Robert Grzesiak obowiązki trenera do końca rundy powierzył zawodnikowi Piotrowi Wójcikowi. Pomagał mu doświadczony Mariusz Bąk. Ostatnie pięć spotkań pod wodzą Wójcika Start rozstrzygnął na swoją korzyść, dzięki czemu został mistrzem jesieni w lidze okręgowej i jest na najlepszej drodze do awansu do upragnionej czwartej ligi. Ale Piotr Wójcik nie jest w stanie pogodzić swoich obowiązków zawodowych, pracy z dziećmi w klubie Bronowice Lublin z trenowaniem Startu. Zakomunikował władzom krasnostawskiego klubu, że te muszą szukać szkoleniowca. – Dalej będę zawodnikiem Startu, jednak nie jestem w stanie poświęcić odpowiedniej ilości czasu, by poprowadzić zespół – mówi.

Robert Grzesiak rozpoczął poszukiwania nowego szkoleniowca. Lista nazwisk potencjalnych kandydatów podobno jest bardzo szeroka i są na niej trenerzy nie tylko z powiatu krasnostawskiego. – Rozmowy z jednym ze szkoleniowców są mocno zaawansowane, mam nadzieję, że w najbliższych dniach osiągniemy porozumienie i będziemy mogli przedstawić piłkarzom nowego trenera. Omówiliśmy się, że dopóki nie podpiszemy umowy, nie będziemy ujawniać nazwiska – mówi R. Grzesiak.(red)