Strachosław najlepszy w rejonie

W Szkole Podstawowej nr 8 w Chełmie rozegrano półfinał wojewódzki igrzysk młodzieży szkolnej w koszykówce dziewcząt. Zwyciężyła SP ze Strachosławia.

W zawodach wzięły udział zwyciężczynie zawodów powiatowych z: SP nr 1 w Świdniku, SP w Strachosławiu, SP nr 5 w Chełmie i SP nr 8 w Chełmie. Na turniej nie dojechały reprezentantki Łęcznej i Włodawy. Zwyciężyły koszykarki ze Strachosławia, które pokonały kolejno: SP nr 8 Chełm 16:15, SP nr 1 Świdnik 46:6 i SP nr 5 Chełm 29:16. Drugie miejsce wywalczyły gospodynie, SP nr 8 Chełmie, które wygrały 39:12 z SP nr 5 Chełm i 44:25 SP nr 1 Świdnik. Trzecie miejsce zajęła SP nr 1 Świdnik, a czwarte SP nr 5 w Chełmie.
SP ze Strachosławia awansowała do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w Białej Podlaskiej. Klasyfikacja końcowa turnieju: 1. SP Strachosław (opiekun – Dariusz Stocki), 2. SP 8 Chełm (Mariusz Koniuszewski), 3. SP 1 Świdnik, 4. SP 5 Chełm (Agnieszka Kusiak).
Strachosław grał w składzie: Martyna Gontarz, Julia Kołosińska, Natalia Kołosińska, Julia Hałaj, Julita Paszkiewicz, Aleksandra Dudek, Urszula Gontarz, Nikola Sadlej, Oliwia Bochen, Natalia Muszałowska-Norko oraz Aleksandra Radzieńczak. (kg)